Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny
Malý princ oslavuje 75 rokov

„Správne vidíme iba srdcom. Čo je dôležité, je očiam neviditeľné.“ Túto krásnu vetu prvýkrát predniesla líška v Malom princovi, najslávnejšej knihe francúzskeho literáta Antoina de Saint-Exupéryho. Práve umenie pozerať sa srdcom, nahliadnuť do hĺbky vecí a odovzdať svoje poznanie sveta láskavou, nevnucujúcou a poetickou formou je dominantným rysom všetkých kníh slávneho spisovateľa, filozofa, humanistu, a obetavého pilota. Exupéryho nesmrteľné dielo bolo prvýkrát vydané v roku 1943 v New Yorku, v rodnom Francúzsku sa deťmi a dospelými milovaná knižka dočkala vydania v roku 1946, teda pred 75 rokmi. K tomuto významnému jubileu sme našu ponuku rozšírili o nádherné zlaté mince s motívmi Malého princa!

Známy slovenský básnik Milan Rúfus raz povedal, že rozprávky nevznikli preto, aby deti zaspali, ale aby sa dospelí prebudili. Keď svoju tézu formuloval, musel mať vo svojich myšlienkach práve Malého princa...

Rozprávka pre deti s hlbokým duševným presahom

Malý princ oslavuje 75 rokov

Exupéryho vrcholné dielo je nádherné práve svojou univerzálnosťou. Deti sa usmievajú nad dobrodružnými obrazmi a dospelí plačú nad hĺbkou početných metafor.

Útla knižka o Malom princovi je jednoduchým príbehom pilota, ktorého lietadlo stroskotá v púšti. Práve tam stretáva chlapca, ktorý sa vydáva hľadať priateľa. Malý princ prichádza do nášho sveta zo vzdialeného vesmíru a rozpráva pilotovi (ktorý je súčasne autorom i rozprávačom) o svojej podivuhodnej životnej púti. Rozpráva o planétach a planétkach, o sopkách, ktoré pravidelne vymetá, o semienkach baobabu, ktoré denne vyrýva, aby mu jeho planétu neroztrhli, o pyšnej kvetine, ktorá si myslí, že je jedinou svojho druhu a on ju má napriek tomu rád.

Krehký príbeh o priateľstve strateného pilota a éterického blonďavého chlapca, ktorý spadol z neba neprestáva oslovovať. Lyrický príbeh predkladá čitateľom zložité témy zrozumiteľnou rečou. V príbehu sa stretneme s rozhovormi o smrti, márnosti, osamelosti, ale aj o sile priateľstva a nepostrádateľnosti empatie. Autor svojim čitateľom pripomína, že tie najkrajšie veci v živote sú a budú tie najjednoduchšie. Učí nás znovu sa pozerať na svet detskými očami.

Malý princ je jedna z najpredávanejším a najprekladanejších kníh všetkých čias. Celosvetové predaje presahujú 140 miliónov kópií. Príbeh bol preložený do viac ako 300 svetových jazykov. Okrem knižnej podoby bol interpretovaný snáď vo všetkých možných umeleckých formách, zahrňujúcich audio nahrávky, rozhlasové hry, živé prenosy, filmy, televízne inscenácie, balet, muzikál, výstavu, operu a mnohé ďalšie. Teraz sa konečne dočkal aj jubilejného numizmatického spracovania.

75. výročie Malého princa na výročnej zlatej minci

75. výročie Malého princa na výročnej zlatej minci

Prvým jubilejným numizmatom, ktorý si môžete objednať z našej ponuky je 0,50 gramová zlatá minca z produkcie slávnej francúzskej mincovne Monnaie de Paris. Averz mince zdobí podobizeň Malého princa, verne spracovaná podľa autorovho naivného štýlu. Tvár chlapca je obostretá 75 hviezdami, , ktoré symbolizujú tohtoročné výročie. Dominantou reverzu je kompozícia loga k 75. výročiu, postava Malého princa, nominálna hodnota, rok vydania a názov knihy vo francúzštine, angličtine a japončine.

Limitácia tejto zlatej emisie je len 5000 exemplárov pre celý svet. Zberateľskú hodnotu umocňuje aj rýdzosť zlata 999/1000 a razba v najvyššej mincovej kvalite.

V ponuke Národnej Pokladnice nájdete zopár posledných kúskov.

Malý princ na 1 oz rýdzeho zlata a extrémne limitovaná zlatá sada

Pokiaľ sa na Vás nedostane, odporúčame kontaktovať naše zákaznícke oddelenie na tel. čísle 0850 606 009. Pre záujemcov máme aj ten istý motív v jednej unci rýdzeho zlata a prekrásnu sériu 3 zlatých mincí vyrazených do ¼ unce rýdzeho zlata, limitovanú len 20 kusmi pre celý svet!

Malý princ na 1 unci rýdzeho zlata a extrémne limitovaná zlatá sada
Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.