Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Čas beží a za chvíľu tu máme romantický sviatok zamilovaných. Sv. Valentín, na ktorého počesť je 14. február zasvätený zamilovaným párom, bol údajne biskupom z Terni. Okolo jeho životopisu dodnes panujú nejasnosti.

Pravá ruža zušľachtená rýdzim zlatom

Prvá povesť tvrdí, že biskupa Valentína popravil cisár Marcus Aurelius Claudius. Život duchovného bol údajne násilne ukončený kvôli porušeniu zákazu oddávať pary, ktorý cisár nariadil preto, aby jeho vojakov nerozptyľovali manželské povinnosti a slasti.

Druhá legenda naznačuje, že biskup bol odsúdený na smrť kvôli svojim liečiteľským schopnostiam. Podľa tejto verzie sa Valentínovi podarilo vyliečiť vážne chorého syna slávneho rečníka - Kratona. Rímsky senát potom vraj božieho posla popravil za nekalé praktiky.

Nech ukrýva pravdu jedna z legiend alebo je pôvod sviatku zakotvený inde, jedno je isté - 14. február patrí láske. Zamilovaní píšu listy, posielajú kvety, dávajú darčeky, spoločne večerajú a činia láskyplné vyznania.

Pravá ruža zušľachtená rýdzim zlatom

Šperky nielen na Valentína

Pri príležitosti blížiaceho sa sviatku zamilovaných by sme Vám dnes radi predstavili úplne novú kategóriu na našom e-shope. Ide o kategóriu "Šperky". Nenechajte sa však zmiasť, v novej sekcii si vyberú dámy aj páni. Nájdete tu klasické klenoty, ale napríklad aj hodinky alebo manžetové gombíky. Produkty pre Vás vyberáme veľmi starostlivo a dbáme na najvyššiu kvalitu prevedenia. Ak sa rozhodnete Vašu drahú polovičku obdarovať niektorým z našich žiarivých doplnkov, verte, že bude spokojná.

Povedzte to ružou!

Pre valentínsku príležitosť môžete vybrať napríklad ružu! Nemáme však na mysli len tak hocijakú kvetinu. Elegantné lístky čajovej ruže z našej ponuky totiž nikdy neopadnú. Emblém lásky, symbol znovuzrodenia a trpezlivosti dnes môžete Vašej láske kúpiť v nesmrteľnom prevedení. Ruža z našej ponuky je zušľachtená ružovým a žltým rýdzim zlatom. Každý jednotlivý 16 cm dlhý exemplár je navyše unikát vďaka špeciálnej technike namáčania v zlatých kúpeľoch. Podrobné informácie o zlatej ruži nájdete tu.

Manžetové gombíky s pravými mincami potešia nielen zberateľov!

Manžetové gombíky s pravými mincami

Sviatok lásky patrí aj Vašim silnejším polovičkám. Pánov môžete potešiť originálnym darčekom v podobe mincových manžetových gombíkov z rýdzeho striebra 999/1000. Do gombíkov sú vsadené originálne strieborné mince ½ Sovereign. História britských mincí Sovereign siaha až do 15. storočia. Ide o vysoko cenené numizmaty, ktoré už od čias vlády Tudorovcov reprezentujú moc a silu vládnuceho monarchu. Najslávnejší motív, ilustrujúci sv. Juraja v boji s drakom spracoval pred viac ako 200 rokmi slávny taliansky rytec Benedetto Pistrucci. Novú interpretáciu motívu mincí, ktoré zdobia gombíky, spracovala Angela Benita Pistrucci, pra pra pra pra neter samotného Benedetta! Ak chcete Vašu spriaznenú dušu prekvapiť nádherným darčekom s neuveriteľným príbehom, budú strieborné manžetové gombíky tou najlepšou voľbou.

Ďalšie elegantné klenoty, vhodné nielen na Valentína, nájdete v sekcii šperky.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.