Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Dnes sa budeme venovať motívom najslávnejších zlatých mincí sveta, ktoré si vydobyli slávu, prestíž a záujem zberateľov po celom svete.

Bullion mince - poznávacie znamenie mincovní aj národov

Ako bullion mince označujeme moderné emisie z drahých kovov, razené spravidla po roku 1800. Svoje bullion mince vydáva snáď každá svetová mincovňa. Tieto mince sú obvykle poznávacím znamením nielen mincovní, ale aj národov, ktoré sú na svoje vlajkové lode náležite pyšné. Každá minca reprezentuje krajinu svojho emitenta. Medailér sa snaží, aby bol pôvod numizmatov zrejmý na prvý pohľad a s týmto sémantickým zámerom potom pristupujú aj k výberu motívov. Najslávnejšou bullion mincou v Kanade je preto Javorový list, v Austrálii Klokan, v Mexiku Anjel Slobody, v Číne Panda. Mincovne vydávajú každý rok nové emisie, ale motívy bullion mincí sa väčšinou nemenia alebo len minimálne.

Najvyhľadávanejšie zlaté mince sveta u Vás doma

Ak sa chcete zoznámiť s najslávnejšími motívmi bullion mincí, máme pre Vás dobrú správu. Do našej ponuky sme pred pár dňami zaradili dlho očakávanú novinku "Najvyhľadávanejšie zlaté mince sveta". Sada obsahuje 12 mincí s najslávnejšími motívmi bullion mincí z celého sveta. Nejde o investičné bullion mince, ale o zlaté mince jedného emitenta, ktorý zostavil sadu najznámejších motívov z celého sveta a utvoril jedinečnú kolekciu. Mince sú razené z rýdzeho zlata (999/1000), ich váha je 1/200 unce a priemer 40 mm. Každá minca je uložená do ochrannej akrylovej kapsuly a následne do elegantného boxu. Vďaka Certifikátom autentickosti a informačným kartám získate istotu ohľadom deklarovaných parametrov, ale aj vedomosti o najslávnejších kúskoch numizmatiky moderného sveta.

Spoznajte silné príbehy mincí, ktoré boli a sú svedkami svetových dejín

Prvá minca, ktorú Vám dnes ako verným zákazníkom ponúkame za polovičnú cenu, nesie motív antilopy, ktorá zdobí slávneho Krugerranda - legendárnu africkú zlatú mincu, vydávanú od roku 1967, neochvejnú stálicu na trhu so zlatom. Táto najžiadanejšia zlatá minca sveta je na trhu už viac než 50 rokov!

Zlatá minca Krugerrand mala byť investičnou alternatívou pre verejnosť v ekonomicky nestabilnom období. Zaujímavosťou je, že aj napriek absencii nominálnej hodnoty sa minca stala zákonným platidlom. Krugerrand predstavoval prvú mincu, ktorej hodnota reflektovala aktuálnu cenu zlata. V sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch bol dovoz Krugerranda do mnohých krajín zakázaný, kvôli bojkotu JAR v súvislosti s politikou apartheidu (rasovej segregácii). Vyriešenie rasových problémov umožnilo zrušenie tohto zákazu a Krugerrand bol od roku 1994 znovu exportovaný do sveta.

Prečo je Krugerrand Krugerrandom?

Okrem farbistej histórie je zaujímavý aj vznik názvu mince. Jedná sa o spojenie priezviska prezidenta Juhoafrickej republiky Paula Krugera (na čele republiky stál v 80. a 90. rokoch 19. storočia) a časti názvu pohoria Witwatersrand v okolí Johannesburgu, kde sa nachádzajú ložiská zlata. Rand je od roku 1961 názov juhoafrickej meny.

Aj ďalšie mince z novej sady sú venované legendám. Predstavíme Vám napríklad dizajn emisie čínskej pandy, ktorá v roku 2018 oslávila 35. výročie razby. Pozornosť si získala aj slávna bohyňa Liberty, najslávnejšia minca z dielne Mincovne Spojených štátov amerických. Zlatá minca vyobrazuje ten istý motív ako každoročne vydávaná investičná emisia - krásnu bohyňu, ktorá je symbolom slobody a nezávislosti. Tešiť sa môžete aj na motív slávnej Libertad, razenej v Mexiku od roku 1981. Socha Anjela, vyobrazená na minci, reprezentuje nezávislosť a národný symbol tejto krajiny.

Príbehy všetkých najvyhľadávanejších zlatých mincí sveta Vám umožní spoznať exkluzívna zlatá sada, ktorú si môžete objednať tu!

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.