Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Milan Rastislav Štefánik oslávil nedávno dve významné jubileá, 100. výročie od chvíle, kedy naposledy vydýchol a 140. výročie od narodenia. Pri tejto príležitosti sme pre Vás pripravili repliku legendárnej bankovky s jeho portrétom. Obľúbená dvadsaťkorunáčka bola nielen prvým platidlom s jeho portrétom, ale tiež prvou bankovkou so zástupcami oboch národov. Na reverze je totiž vyobrazený Alois Rašín, otec československej meny.

Novinka v našej ponuke bola zhotovená z ušľachtilej medi a Vy máte teraz jedinečnú príležitosť získať ju za symbolické € 1!

Bankovka, ktorá spájala národy za € 1!

Replika bankovky s M. R. ŠtefánikomV poradí piata dvadsaťkorunáčka od vzniku samostatného štátu uzrela svetlo sveta v roku 1926. Bola, po relatívne dlhom období plnom motívov anonymných mužov, žien a rôznych alegorických výjavov, bankovkou s portrétmi konkrétnych osôb, ktorých osudy úzko súviseli s novo vzniknutou republikou. Zároveň bola prvou bankovkou Národnej banky Československej a bola tlačená na papier s lokálne priebežným kombinovaným vodoznakom s opakujúcimi sa hodnotovými číslami 20. Papier bol kvôli zvýšeniu ochrany proti falšovaniu podfarbený ružovou farbou.

Na averze obľúbeného platidla z roku 1926 je vyobrazený charizmatický Štefánik vo svojej najznámejšej podobe, v generálskej čiapke francúzskej armády.

Reverz zdobí portrét Aloisa Rašína, prvého československého ministra financií. Podobizeň bola spracovaná z jednej z dostupných fotografií.

„Pamätnú repliku legendárnej bankovky ponúkame za symbolické € 1, aby sme umožnili získať spomienku na jedného z najväčších velikánov našej histórie čo najširšiemu okruhu záujemcov. Obľúbenú dvadsaťkorunáčku so Štefánikovým portrétom sme vybrali nielen na oslavu jeho významných životných jubileí, ale tiež preto, aby sme oslávili nadštandardné vzťahy s našimi českými susedmi, ktoré pretrvávajú aj toľko rokov po rozdelení“, komentuje novinku v ponuke Stanislav Máša, riaditeľ Národnej Pokladnice.

Získajte motív bankovky z cennej medi!

Novinku z našej ponuky si môžete objednať za iba € 1. Poštovné a balné je € 3,95. Ponuka je limitovaná 10 000 exemplármi pre celý svet.

Pre náročnejších zberateľov sme pripravili aj variantu z rýdzeho zlata, drahého kovu, po ktorom je teraz obrovský dopyt. Za zlatú repliku bankovky zaplatíte € 17,44. Do prémiového balíčka Vám navyše pribalíme Certifikát autentickosti a veľkoformátový farebný plagát s prehľadom všetkých prvorepublikových bankoviek.

Vašu spomienku na mužov, ktorí zmenili chod dejín si môžete objednať tu!

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.