Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Masaryk je jednou z najzobrazovanejších osobností na československých platidlách. Dnes si jeho portrét však budete môcť konečne detailne preštudovať aj bez lupy. Predstavujeme Vám Masaryka na kilogramovej striebornej razbe!

Obľúbený motív z obľúbenej Razby dňa

Spomínate si na tohtoročnú Razbu dňa? Ak nie, pripomenieme, že ide o každoročne najúspešnejšiu pamätnú razbu z nášho portfólia. Marcovou Razbou dňa sme vzdali hold Tomášovi Garrigue Masarykovi. Celú emisiu sme vyrazili v jediný deň - v deň 170. výročia od jeho narodenia. Strieborná pamätná medaila sa Vám páčila natoľko, že sme sa rozhodli motív použiť znovu, a to vo veľkom štýle - na dnes predstavovanej razbe z 1 kg rýdzeho striebra!

Veľkorysá strieborná razba dosahuje priemer 10 centimetrov, a preto ju najmä drobnejšie dámy budú pravdepodobne musieť obdivovať v elegantnej drevenej kazete.

Mladá umelkyňa s veľkými skúsenosťami

Autorkou motívu averznej aj reverznej strany je nadaná medailérka Irena Hradecká, DiS., autorka úspešných emisií pre ČNB, medzi ktorými je napríklad aj pamätná minca k výročiu operácie Anthropoid.

Mladá umelkyňa pristúpila k zadaniu s úctou a prvého československého prezidenta vyobrazila tak, ako bol vídaný najčastejšie - s dôstojným oduševneným výrazom, povestným klobúkom, uhladenou briadkou aj odevom a typickými okrúhlymi okuliarmi.

Na reverze mince sú vyrazené iniciály TGM. Na pozadí s lipovými listami sa vynímajú dátumy označujúce 170. výročie prezidentovho narodenia. Okružie medaily lemuje nápis „170 rokov od narodenia“ a „Pravda víťazí“, heslo, ktoré bolo súčasťou československej prezidentskej vlajky.

Strieborný poklad ochráni lipa

Národnú tematiku sme dokonca zopakovali v kazete, ktorá bola vyrobená z lipového dreva. Lipa sa stala slovanským symbolom až počas národného obrodenia pre svoju majestátnosť, vôňu, pôvabnú korunu aj vľúdny tieň. Niektorí ľudia veria, že tento strom dokáže odohnať zlých duchov a vie človeka zbaviť ponurých myšlienok. My v Národnej Pokladnici veríme, že kazeta precízne ochráni hodnotnú striebornú razbu a dovolí tak odovzdať ďalej jej odkaz – a to zakonzervovanie histórie pre ďalšie generácie.

Kilogramová strieborná razba Tomáš Garrigue Masaryk

Darčeky aj limitácia Vás potešia

Kilogramová strieborná razba je limitovaná len 170 exemplármi. Šťastlivci, ktorí si stihnú zarezervovať svoj strieborný numizmat skôr, než bude limitácia úplne vyčerpaná, získajú navyše zadarmo originálnu kartu s podpisom autorky a ďalší pamätný numizmat. Aj v tomto prípade sa jedná o pamätnú medailu s vyobrazením Tomáša Garrigue Masaryka, tentoraz v podaní Mgr. Art Miroslava Hrica, ArtD., významného umelca zo sveta slovenskej numizmatiky. Medaila odkazuje okrem prínosu TGM tiež k 100. výročiu Československa, ktoré sme nedávno oslavovali.

Viac informácií o 1 kg striebornej razbe nájdete tu.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.