Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Už za pár týždňov, konkrétne 21. júla, nás čaká ďalšie významné výročie. Oslávime 140. výročie od narodenia Milana Rastislava Štefánika. Pri príležitosti tohto zásadného jubilea sme pre Vás pripravili mimoriadne rozmernú razbu, zušľachtenú rýdzim zlatom. Možno si hovoríte, že sa Štefánikovi v Národnej Pokladnici venujeme príliš intenzívne... A áno, máte pravdu! Hneď vám vysvetlíme prečo.

Posledné tri roky patrili Štefánikovi

Milan Rastislav Štefánik sa narodil v roku 1880 a zomrel v roku 1919. V posledných dvoch rokoch sme si teda pripomenuli hneď dve okrúhle výročia - 100. výročie od jeho úmrtia a 140. výročie od jeho narodenia. Len o rok skôr spomínali Česi aj Slováci na spoločný štát, ktorý sa podarilo založiť práve aj vďaka úsiliu M. R. Štefánika.

Autor motívu ukryl do pamätnej medaily hlbokú symboliku

Výročia sú však len čísla a my v Národnej Pokladnici si myslíme, že úcta a odovzdávanie odkazov výnimočných ľudí, akým bol Štefánik, sa majú diať aj mimo nich. Pamätná medaila, ktorú Vám dnes predstavíme, vyobrazuje Štefánika hneď v niekoľkých typických charakteristikách. Autorom návrhu je známy slovenský medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD. Umelec vybral pre averz Štefánikovu najslávnejšiu podobizeň s generálskou čiapkou. Štefánikov pevný pohľad smeruje mierne nahor, čím autor jasne demonštruje vnútorný svet portrétovaného - pevnú vôľu, disciplínu, ale aj odvážne sny, ktoré sa nebojí premeniť na skutočnosť, nech to stojí, čo to stojí. Podobizeň v strede pamätnej medaily dopĺňajú dva najznámejšie symboly Slovenska - Bratislavský hrad a jeden z najvyšších vrcholov Slovenska - Kriváň. Nevyhnutnou súčasťou kompozície je tiež lietadlo pripomínajúce Štefánika ako letca. To všetko je po obvode lemované lipovou (slovanský symbol) a vavrínovou (symbol víťazstva) vetvičkou.

Rovnako dômyselná je aj reverzná strana pamätnej medaily. Nachádza sa tu znak generálskej brigadírky M. R. Štefánika a štyri slová vystihujúce jeho osobnosť (astronóm, minister, pilot, zberateľ). Aj tu je hlavný motív ozdobený vetvičkami - palmovou (symbolizujúcou mier a nádej) a dubovou (symbol odvahy). Tie sú dokreslené hviezdnou oblohou so slnkom. Veriť - milovať - pracovať, týmto etickým, morálnym a mravným krédom sa Štefánik riadil.

Rýdze zlato, nízka limitácia a neštandardná veľkosť = zberateľsky zaujímavý exemplár!

Pamätná medaila k 140. výročiu narodenia M. R. Štefánika s úctyhodným priemerom 90 mm

Pamätná medaila je zušľachtená rýdzim zlatom. Zlato nebolo vybrané náhodou. Symbolizuje farbu slnka, ktoré Štefánik ako astronóm tak veľmi miloval. Limitácia činí len 1000 exemplárov pre celý svet, čo robí z razby žiadaný zberateľský artefakt. Vďaka veľkorysému priemeru 90 milimetrov a najvyššej kvalite razby môžete obdivovať jemnú prácu medailéra voľným okom. K tejto exkluzívnej pamätnej medaile navyše získate elegantnú kazetu pre jej bezpečné uloženie, sprievodný list a Certifikát autentickosti, potvrdzujúci deklarované parametre razby.

Chcete vedieť viac? Kliknite sem!

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.