Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Zberateľstvo väčšinou začína nevinne. Kúpite si pár historických, pamätných alebo dokonca vzácnych mincí či medailí a hovoríte si dosť. Za pár mesiacov či rokov sa na Vás však zo všetkých šuplíkov, krabičiek a iných schovávačiek hrnú tie okrúhle potvory a vy neviete kam s nimi! A pretože numizmatika nie je len hromadenie vzácnych kúskov, ale predovšetkým starostlivosť o ne, prinášame Vám niekoľko tipov ako si Vašu zbierku utriediť, a predovšetkým ako si ju užiť. Dnešný príspevok je venovaný zberateľskému príslušenstvu.

Skutočne dlho sme premýšľali nad voľbou dodávateľa špičkového príslušenstva. Hľadali sme v európskych vodách a jednoznačným víťazom sa stal nemecký výrobca Leuchtturm. Na našom eshope nájdete teraz širokú škálu špičkových vymožeností, ktoré by si prial každý zberateľ.

Každý zberateľ má inú zbierku, iné zvyky a iné potreby. Vymenúvať výhody a nevýhody ukladania mincí a medailí do toho albumu či onoho boxu teda nemá zmysel. Možností je naozaj veľa. Dovoľte, aby sme Vám ich predstavili.

Začnime od základu - kapsule a rámčeky

Kapsule, absolútna nevyhnutnosť pre každého zberateľa. Uznávame, že krásna trblietavá zlatá minca sa v plastovom obale príliš nevyníma, ale dokonale Váš poklad ochráni pred prachom, škrabancami, oxidáciou a plesňami. Ponuka Leuchtturmu je skutočne široká. Stačí len zmerať priemer Vašej mince či medaily a vybrať vhodnú veľkosť. Ak si nebudete vedieť rady, skúste sa obrátiť na naše zákaznícke oddelenie. Naši kolegovia Vám radi s nákupom poradia.

V našej ponuke nájdete aj praktické rámčeky. Jedná sa o rámčeky s dvoma flexibilnými priehľadnými membránami. Medzi ne vložíte Vaše mince, ale aj iné zberateľské predmety, napríklad Vaše autíčka z detstva! Pokiaľ si do rámčeka nebudete chcieť vystaviť Vašu firemnú Octaviu, z formátov v našom eshope si určite vyberiete.

Okrúhle mincové kapsule CAPS držia mince pevne a bezpečne uzavreté Kapsule a rámčeky

Numizmatický album - skladný pomocník

Ak je Vaša numizmatická vášeň v pokročilom štádiu a nechcete si rámčekmi vytapetovať byt, odporúčame zveriť zbierku albumom. Národná Pokladnica ponúka krúžkové albumy, albumy na rámčeky s mincami, albumy na bankovky, albumy na mince v kapsulách, bez kapsúl, dokonca aj cestovné albumy. Ak už album máte, môžete si len dokúpiť mincové obaly. Skrátka, možností a dizajnov je veľa. Všetky mincové albumy nájdete tu!

Album na 200 mincových rámčekov pre bezpečné a prehľadné uchovanie mincí Albumové systémy

Mincové boxy, kufre, kazety

Ak ste srdcom estét a túžite po skutočne reprezentatívnom uložení Vašej zbierky, určite sa pozrite do tejto kategórie. Nájdete tu praktické a elegantné mincové boxy, ktoré sa stanú nenahraditeľným pomocníkom na Vašich cestách, napríklad po numizmatických veľtrhoch. Vaše mince aj bankovky budú skvele vyzerať, ale hlavne budú v bezpečí! Kategóriu navštívte určite aj v prípade, ak plánujete niekomu numizmat darovať. Taká minca k narodeniu dieťaťa, darček k výročiu alebo inému životnému jubileu si zaslúžia špeciálne balenie. Úhľadné uloženie ponúkajú kazety na mince alebo boxy z lešteného dreva.

Mincový kufor CARGO L6 obsahujúci 6 priehradiek pre uloženie až 99 mincí Boxy, kufre a kazety

Optika - každý správny zberateľ je tak trochu Sherlock

Do základnej výbavy každého zberateľa neodmysliteľne patrí lupa. Musíme uznať, že sortiment v tejto kategórii nás skutočne prekvapil! Nájdete tu lupy s akrylovou šošovkou, lupy s mikroskopom, lupy s led svietením, ale aj vysoko profesionálne digitálne mikroskopy! Dizajn numizmatického príslušenstva je navyše viac než vydarený, a tak nebudete vedieť, či sa kochať skôr Vašou zbierkou alebo novým optickým pomocníkom!

Digitálny mikroskop s LCD monitorom, kamerou, LED a nastaviteľným zaostrovaním Optika

Ďalší pomocníci pre numizmatikov

V poslednej záložke ponuky nájdete ďalšie praktické veci, ako digitálne váhy na váženie mincí, svetlá, ale tiež komplexné sady pre začínajúcich zberateľov, ktoré môžu byť dokonalým darčekom pre Vašich blízkych!

Základná sada ŠTART pre zberateľov mincí – album, lupa, pinzeta a pár rukavíc Ďalšie príslušenstvo

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.