Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Je tu rok 2019 a podľa lunárneho kalendára vystrieda vládu sympatického psa zemské prasa. Prasa, nastúpi na pomyselný trón 5. februára a zotrvá na ňom až do 24. januára 2020. Pokiaľ Vás zaujíma, aké zmeny nám toto zviera prinesie, čítajte ďalej.

Ako vlastne funguje lunárny kalendár?

Vznik tohoto starého astrologického nástroja sa datuje až do roku 2637 pr. n. l. V dnešnej dobe sa stále používa v Ázii, i keď sa väčšinu času súčasne používa i gregoriánsky kalendár. Čínsky Nový rok sa vo väčšine ázijských krajinách však stále riadi podľa tradičného lunárneho kalendára. Názov “lunárny” napovedá, že jeho fungovanie je odvodené od pohybu mesiaca.  Zverokruh lunárneho kalendára je tvorený zastúpením 12 zvierat: potkana, byvola, tigra, králika, draka, hada, koňa, kozy (ovce), opice, kohúta, psa a konečne prasaťa.

Aký bude rok Prasaťa a akí sú ľudia narodení v jeho znamení?

Horoskop sľubuje, že rok 2019 bude rokom dobrej vôle. Prasa nám pripraví dobrú pôdu pre obchod a rozvoj priemyslu. Najspokojnejší vraj budú intelektuáli a finančníci. Hviezdy však tiež nabádajú k opatrnosti pri finančných operáciách a k eliminácii impulzívneho rozhodovania. Prasa totiž mimo iného disponuje značnou dávkou tolerancie pre všelijakých podvodníkov. Pretože sa jedná o posledný rok tohoto cyklu, odporúča sa hojne odpočívať a prehodnotiť predchádzajúcich 11 rokov, aby bol začiatok nového cyklu odľahčený.

Hovorí sa, že človek narodený v znamení Prasaťa je rytiersky, svedomitý, úprimný a vždy ochotný pomôcť. Nikdy nezradí a nesklame. Je však tiež naivný a dôverčivý a vďaka tomu tiež ľahko zmanipulovatelný. Nechá sa ľahko oklamať a svoje prehry prijíma so stoickým pokojom. Je tolerantný k chybám a slabostiam druhých. Je dobrým hráčom, ale nejde mu len o výhru a vie prijať porážku.

Oslavy čínskeho roku budú veľkolepé!

Na oslavy nového roku sa Číňania dôkladne pripravujú. V celej krajine sa konajú veľkolepé oslavy, prebiehajú návštevy medzi rodinou a priateľmi, upratujú sa domácnosti a na kľučky sa vešajú zvončeky a ďalšie cinkátka, ktoré majú vyhnať z bytov a domov zlých duchov.

Zaujímavosťou je, že niektoré Číňanky si dokonca objednávajú fiktívnych partnerov, ktorých následne predstavujú svojím rodinám. Ich počin má vzbudiť dojem usporiadaného života a vyrovnanosti, na ktorý je kladený v Číne veľký dôraz.

Rok prasaťa oslavuje minca z 5 uncí rýdzeho striebra a pravou perleťou!

Rok prasaťa oslavuje minca z 5 uncí rýdzeho striebra a pravou perleťouV priebehu osláv začiatku lunárneho roku sa objavuje vyobrazenie prasaťa snáď všade, dokonca i na minciach a medailách. A pretože Vám chceme prinášať predovšetkým novinky zo sveta numizmatiky, dovoľte nám predstaviť novú striebornú emisiu s názvom „Rok lunárneho prasaťa“.

Minca, ktorú Vám dnes predstavujeme, bola vyrazená z 5 uncí rýdzeho striebra. Prepracovaný motív prasaťa na averze vyniká vďaka impozantnému priemeru 65 mm a podkladu z pravej perleti. Reverz zdobí tradičný portrét britskej kráľovnej Alžbety II. Táto výnimočná emisia je každoročne dychtivo očakávaná zberateľmi z celého sveta. Jej výnimočnosť ešte podtrhuje nízka limitácia, len 888 kusov pre celý svet.

Ak sa chcete stať hrdými majiteľmi tejto exkluzívnej mince, neváhajte kontaktovať naše zákaznícke oddelenie na tel. čísle 0850 606 009.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.