Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Numizmatika už dávno nie je doménou len našich starých otcov. Zberateľstvo je hojne rozšírené naprieč generáciami. Zbierajú starí, mladí, muži aj ženy. Numizmatika je krásny koníček. Veľakrát ide o oveľa viac, než hromadenie drahých kovov vo forme mincí a medailí. Vďaka numizmatike spoznávame históriu a životy našich predkov. Prijímame role detektívov, keď hľadáme kúsky do našich zbierok. O numizmaty sa s láskou staráme, čistíme ich, konzervujeme a pátrame, za akých okolností boli vyrazené a prečo. Numizmaty môžeme tiež darovať našim najmenším v podobe mince do kolísky!

Posledné roky sa k nám vrátila krásna tradícia - minca do kolísky. Tento zvyk vznikol už v období renesancie. Vtedy príbuzní či rodinní priatelia vítali na svete novorodenca ozdobnými zlatými gombíkmi. Neskôr nahradili gombíky strieborné a zlaté mince. Asi najznámejšími mincami do kolísky sa stali zlaté dukáty.

Mince z drahých kovov mali bábätku priniesť šťastie, bohatý život a chrániť ho pred biedou a chudobou. Nikto presne nevie, kedy a prečo tradícia vznikla, ale traduje sa, že sa ľudia inšpirovali príbehom troch kráľov. Práve jeden z nich venoval Ježiškovi v Betleheme dar v podobe zlata. Či je to pravda alebo nie, darček v podobe zlatej či striebornej mince určite neurazí. Pokiaľ na staré zvyky a tradície neveríte, iste s nami budete súhlasiť, že drahý kov je v dnešnej neistej dobe dobrou investíciou do budúcnosti. Cena zlata a striebra z roka na rok stúpa, a alternatívne investície sa stávajú u nás i vo svete stále obľúbenejšie.

Minca do kolísky, teda prvý darček pre bábätko, je nielen milou pozornosťou, ale aj posolstvom, že Vám na novom prírastku skutočne záleží. Zlatá či strieborná minca môže vďaka stúpajúcej hodnote drahého kovu obdarovanému raz pomôcť alebo sa stane súčasťou rodinného pokladu, odovzdávaného z rodičov na deti.

Mince pre bábätká už sú na trhu dobre dostupné. Odporúčame však vyberať si z ponuky overených dodávateľov. Za kvalitu a prevedenie mince by mal dodávateľ ručiť Certifikátom autentickosti, kde sú uvedené všetky parametre numizmatu. Na tomto doklade by mali byť uvedené informácie o rýdzosti kovu, emitentovi, hmotnosti a priemere mince.

Na slovenskom trhu existujú tiež dodávatelia, od ktorých si môžete objednať mince z produkcie prestížnych svetových mincovní. Medzi tieto patrí napríklad aj Národná Pokladnica. V našej ponuke nájdete napríklad krásnu zlatú mincu do kolísky, ktorá je zasadená do srdca plyšového sloníka.

 

 

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.