Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Vianoce sú tu už za pár dní. Preto sme pre Vás pripravili niekoľko vianočných tipov. Nevyberali sme len kúsky s vianočnou tematikou, ale aj emisie, ktoré sa perfektne hodia ako darček pre Vašich blízkych.

Strom života – hlboká symbolika podľa Gustava Klimta

Strom životaVianoce sú sviatky hojnosti. Naše domácnosti zdobíme pestrofarebnými ozdôbkami, obliekame sa do svetrov s typickými vianočnými ornamentami. S emisiou, ktorú Vám dnes predstavíme, môžete ozdobiť aj samých seba alebo Vašich blízkych. Predstavujeme Vám jedno z najkrajších ornamentálnych diel slávneho maliara Gustava Klimta - Strom života. Klimtove dielo je nielen krásne, ale ukrýva tiež hlbokú symboliku. Špirálovité zatočenie konárov symbolizuje večnosť a celistvosť života. Strom životaRozpätie stromu, ktoré zaberá celé plátno, má reflektovať spojenie medzi zemou, nebom a podsvetím. Čierny vták uprostred plátna pripomína prchkosť okamihu, teda všetko čo začne, tiež raz skončí. Krásnu symboliku Klimtovho diela teraz môžete odovzdať svojim blízkym prostredníctvom jedinečného numizmatu a šperku v jednom! Numizmat bol spracovaný z troch drahých kovov - zlata, striebra a ródia. Minca sa dá zavesiť na krk ako originálny prívesok. Pokiaľ Vás tento tip na darček zaujal, môžete si ho rezervovať tu.

 

Mrázik uložený v matrioške

Mrázik na strieborné minciMedzi nové, a už teraz veľmi vyhľadávané zimné emisie patrí aj „Mrázik“. Mrázik - ak chcete Dedo Mráz - je v Rusku veľmi populárnou postavou. Podľa slovanskej mytológie prináša Mrázik sneh a mráz. Na saniach ťahaných bielym konským záprahom vozí deťom darčeky.

Starostlivo kolorovaná minca s vyobrazením Mrázika je razená z 1 unce rýdzeho striebra. Hmotnosť numizmatu teda zodpovedá 31,1 g. Strieborná minca s nominálnou hodnotou 5 $ vyniká okrem obľúbeného vianočného námetu tiež formou prezentácie. Minca je totiž uložená do dreveného vajcovitého boxu, ktorý nápadne pripomína typickú ruskú bábiku Matriošku. V prvej bábike je uložený Certifikát autentickosti a v druhej strieborná minca.

 

Anjel víťazstva - emisia oslavujúca svetový mier

Anjel víťazstvaStrieborná minca Anjel víťazstva síce nie je tradičnou vianočnou emisiou, ale s Vianocami ju spája posolstvo mieru, ktoré stelesňuje postava anjela.

Vianoce sú sviatky mieru, lásky a pokoja. Rovnaké hodnoty vyjadruje aj téma tejto krásnej striebornej mince. Tá bola emitovaná pri príležitosti 100. výročia prvej svetovej vojny. Dominanta kompozície, vyobrazenie anjela, ktorý podopiera padlého vojaka, je inšpirovaná slávnu bronzovou sochou, vztýčenou v Montreale po skončení I. svetovej vojny ako večná pripomienka desiatich tisícov hrdinov, ktorí položili svoje životy za budúcnosť v mieri. Na averze mince je vyrazený portrét britského kráľa Juraja V., dedka súčasnej britskej kráľovnej Alžbety II., ktorý vládol práve v čase I. svetovej vojny v Spojenom kráľovstve a v britských domíniách. Motív vyniká najmä vďaka priemeru 76,25 mm, ktorý bol dosiahnutý razbou do 10 uncí čistého striebra!

Tichá  noc – kúzelná koleda, bez ktorej by sa Vianoce nezaobišli

Tichá nocTichá noc je jedna z najznámejších a najkrajších vianočných kolied. Prvýkrát zaznela roku 1818 v rakúskom meste Oberndorf neďaleko Salzburgu. Tento rok si teda pripomíname už 200 rokov od jej prvého uvedenia. Autorom textu piesne je Joseph Mohr. Arnsdorfský učiteľ a organista Franz Xaver Gruber skomponoval pred Vianocami 1818 k básni melódiu. Pieseň sa okamžite stala veľmi populárnou, hoci bola prvýkrát predstavená iba v sprievode gitary. Dnes je preložená do 300 jazykova nárečí. Kaplnka Tichej noci v Oberndorfe je dnes vyhľadávanou turistickou atrakciou, najmä pred Vianocami. Pôvab tejto koledy môžete teraz obdivovať na výročnej zlatej minci, razenej v najvyššej mincovej kvalite.

Všetky tu predstavené vianočné emisie sú súčasťou našej ponuky. Ak máte záujem o rezerváciu niektorej z nich, kontaktujte prosím našich ochotných kolegov na tel. čísle 0850 606 009. Radi Vám poskytnú bližšie informácie.

Prajeme Vám krásne Vianoce!

 

 

 

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.