Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Tento rok je to presne 10 rokov, kedy Národná Pokladnica vstúpila na slovenský trh. Posledné roky viedol spoločnosť Luboš Krčil, skúsený manažér, ktorý bol tiež jedným z prvých zamestnancov firmy. Luboš Krčil sa rozhodol po desiatich spokojných rokoch zmeniť pôsobnosť a spoločnosť je od 1. mája v rukách Stanislava Máši.

Stanislav Máša, riaditeľ Národnej PokladniceStanislav Máša pôsobí v Národnej Pokladnici od roku 2010 a počas svojej dlhej kariéry tak prešiel takmer všetkými pozíciami, ktoré spoločnosť ponúka. Nový šéf Národnej Pokladnice sa narodil na Morave. Teraz žije s manželkou vo stredočeskom kraji, kde spoločne vychovávajú dcéru. Nižšie prinášame krátky rozhovor, ktorý Vám priblíži vízie nového riaditeľa a jeho predstavu o budúcom uberaní sa jedného z najvýznamnejších distribútorov numizmatov na slovenskom trhu.

Ako ste sa o Národnej Pokladnici dozvedel a prečo ste rozhodol pracovať práve tu?

Pred rokmi som pôsobil v spoločnosti, ktorá s Národnou Pokladnicou úzko spolupracovala. Musím priznať, že hneď v počiatkoch spolupráce s Národnou Pokladnicou ma zaujala profesionalita. Vtedajší zamestnanci dokázali presne komunikovať svoje požiadavky, ale ich tón zostával vľúdny. Spoločnosť bola vtedy na slovenskom trhu čerstvá a úroveň kvality služieb boli napriek tomu perfektné. Zaujala ma predovšetkým ich orientácia na zákazníka a jeho individuálnu potrebu. Než som spoznal túto spoločnosť, nemal som z numizmatiky žiadne skúsenosti, vlastne som ani nikdy nič nezbieral. To sa však čoskoro zmenilo a dnes som hrdý, že som do Národnej Pokladnice nastúpil, a vďaka tomu sa mohol ponoriť do sveta numizmatiky, ktorý ma neprestáva fascinovať.

Mladí ľudia dnes často striedajú pracovné pozície. Vy ste v jednej spoločnosti už 8 rokov. Čo vás tu drží?

Moja práca ma skutočne napĺňa. Spoločne so svojím tímom pomáhame plniť zberateľom ich sny, kompletizovať ich zbierky, a to je krásne. Numizmatika je odbor, ktorý sa nikdy nezastaví. Technológie sú stále múdrejšie a umožňujú odboru stávať sa kreatívnejším. Záujem verejnosti u nás i vo svete každý rok stúpa, a to pochopiteľne znamená ďalšie a ďalšie výzvy pre nás. A ja mám výzvy rád! Som vďačný za rozmanitú náplň, ktorú moja pozícia obnáša, aj za to, že sa stále môžem učiť a rozvíjať seba i Pokladnicu. Začínal som tu pred 8 rokmi ako konzultant zákazníckeho oddelenia. Následne som si vyskúšal aj obchodné pozície. Spoznával som zblízka našich zákazníkov a snažil sa pochopiť ich potreby a priania. Poznatky z týchto pozícií som potom využil pri práci šéfa obchodníkov. Obchod som pred pár rokmi vymenil za oddelenie marketingu. Je to síce úplne iná práca, ale bavila ma rovnako. Podieľal som sa na výbere produktov, zoznámil som sa s množstvom zaujímavých ľudí z prestížnych svetových mincovní, s ktorými spolupracujeme dodnes. Mal som tú česť spoznať, aká ťažká a krásna je práca medailéra a všetkých ďalších profesionálov, ktorí sa v odbore angažujú. Som veľmi rád ž som mal tú možnosť vyskúšať si všetky svoje predchádzajúce pozície. Každá z nich mi niečo dala. Vďaka všetkým týmto skúsenostiam sa teraz cítim pripravený nadviazať na skvelú prácu môjho predchodcu a pevne dúfam, že nesklamem.

Numizmatika je odbor, ktorý získava popularitu aj medzi mladými ľuďmi. Máte vy sám k odboru svojej profesie osobný vzťah?

Áno, samozrejme mám k numizmatike veľmi vrelý vzťah. Viete, ja numizmatiku vnímam predovšetkým ako umenie. Za každou mincou alebo medailou sa skrýva umelec, príbeh, a tiež poriadna drina mnohých ľudí. Než sa Vám dostane do rúk hotový produkt s dokonale vyrazenými detailmi, trvá to mesiace a niekedy aj roky. Väčšina procesov v razbe je síce riadená modernými technológiami, ale na všetko stále dohliadajú ľudské bytosti, ktoré potom numizmaty jednotlivo kontrolujú, dlhé hodiny ručne leštia. No radšej zastavím ... to by bolo na dlhé rozprávanie:). Skrátka, numizmatika získala do svojej moci aj mňa a ja si to užívam!

Čo Vás na práci najviac teší? Aké činnosti máte najradšej a aké Vás naopak otravujú?

Tešia ma predovšetkým spokojní zákazníci. Je skutočne skvelý pocit, keď získate pozitívnu spätnú väzbu. Keď zistíte, že numizmat, ktorý ste dlho pripravovali alebo hľadali na trhu, je presne to, čo klienti chcú a čo sa im páči! Rovnako dôležití sú pre mňa spokojní zamestnanci, dodávatelia a pocit, že náročná práca, ktorú všetci odvádzame, robí ľuďom radosť. Čo ma otravuje? Asi taká tá bežná administratíva, skrátka papierovanie, na to moc nie som, priznávam.

Je niečo, čo by ste z Vašej pozície rád zmenil, upravil alebo rozvíjal?

Spoločnosť som prevzal po svojom predchodcovi v perfektnom stave, za čo mu týmto úprimne ďakujem. Všetko momentálne funguje skvele, ale aj vďaka tomu máme čas na to sa rozvíjať, hľadať nové príležitosti, rozširovať portfólio, vzdelávať zamestnancov, inovovať a venovať sa našim zákazníkom. Uvedomujeme si, že naši zákazníci chcú to najlepšie a najnovšie, a tak to má byť! Stále sa preto venujeme vývoju nových mincí a medailí, napr. aj z certifikovaného zlata. Vylepšujeme naše služby, zdokonaľujeme príslušenstvo a podnikáme mnoho ďalších aktivít. Sledujeme trendy v technológiách razby, ale aj v ďalších príbuzných odboroch. Vyhľadávame tých najspoľahlivejších a najkvalitnejších dodávateľov, rešpektovaných umelcov a ďalších profesionálov. Snažíme sa vyjednávať čo najlepšie podmienky, aby sme boli schopní garantovať výhodné ceny pre našich klientov. Sme experti v numizmatike. A trúfam si povedať, že sme naozaj dobrí v individuálnom prístupe a v starostlivosti o zákazníka. Práve toto je aj moja priorita. Tú by som rád zachoval a pokiaľ možno ešte viac prehĺbil.

Prezradíte čitateľom niečo o sebe? Čo vás okrem práce baví a napĺňa?

To je jednoduché. Pred pár mesiacmi sa mi narodila dcérka. Keď nie som v práci, moje miesto je doma s rodinou. Tá ma spoľahlivo zamestná vo všetkých voľných chvíľach. Je to síce náročné, ale nikdy by som nemenil! Keď sa veľmi zriedka stane, že mám chvíľu čas sám pre seba, idem si von zabehať. Beh v prírode je pre mňa dokonalou relaxáciou.

 

 

 

 

 

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.