Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

V roku 2018 oslávime celé storočie od vzniku Česko- Slovenska. Národná Pokladnica vydala v spolupráci s Post Bellum na oslavu tejto pamätnej chvíle unikátnu pamätnú medailu. Pred 100 rokmi sa naše krajiny vymanili z područia Rakúska-Uhorska a vydali sa ruka v ruke na novú cestu, na cestu za slobodou a demokraciou. Aby si každý mohol pripomenúť tento zásadný historický míľnik, ale tiež to, že ani v dnešnej dobe nie je sloboda samozrejmosťou, je pamätná medaila zadarmo pre každého!

Medaila, nemý svedok našich dejín

Mince a medaily sú vydávané na celom svete už po mnohé stáročia. Funkcia numizmatov však zďaleka nespočíva len v ich praktickom využití. Snáď ešte podstatnejšou úlohou numizmatiky je uchovať historické posolstvo a kultúrne hodnoty našich predkov pre ďalšie generácie. Práve vďaka numizmatike je dnes možné odhaliť mnoho skrytých skutočností. Vďaka minciam a medailám sme schopní určiť vtedajšiu vyspelosť technológií, ekonomickú situáciu národov, politické zriadenie a mnoho ďalších historických faktov. Vďaka motívom numizmatov možno objavovať ale aj oveľa subjektívnejšie skutočnosti, ako je vtedajšia nálada v spoločnosti, módne trendy, spoločenská hierarchia a ďalšie. Vďaka numizmatom môžeme veľmi dobre odhadnúť, aké osobnosti, udalosti a miesta boli pre našich predkov dôležité, keď si ich uctili vyobrazením na minciach.

Hovorí sa, že numizmaty sú nemým svedkom dejín. Ich výrečnosť je však niekedy mnohokrát väčšia, než tisíc slov. Zamestnanci Národnej Pokladnice a z neziskovej organizácie Post Bellum ponúkajú pamätnú medailu k 100. výročiu vzniku ČSR preto, aby si tento okamih slobody mohol uchovať skutočne každý.

Pamätná medaila zadarmo, ktorú Národná Pokladnica ponúka pri príležitosti 100. výročia od vzniku ČSR, nesie portréty štátnikov, ktorí stáli na začiatku našej cesty za slobodou a vzniku ČSR .

Na reverznej strane medaily je vyobrazený portrét Milana Rastislava Štefánika, časť mapy ČSR, lipové vetvy a rok vzniku ČSR. Na okruží nájdete nápis „Začiatok spoločnej histórie“. Averzná strana predstavuje podobizeň Tomáša Garrigue Masaryka, lipové vetvy, druhú časť mapy a dátum vzniku ČSR. Taktiež na okruží je nápis „100. výročie vzniku Česko-Slovenska“. Zvláštnosťou je, že averzná a reverzná strana prepájajú mapy do tvaru spoločnej republiky.

Pamätná medaila disponuje priemerom 33 mm a hmotnosťou 15 g. Numizmat je spracovaný vo vysokej kvalite razobného lesku a autorom tohto unikátneho návrhu je rešpektovaný medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.

Svoju pamätnú medailu si môžete objednať tu!

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.