Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

V rámci medzinárodnej spolupráce s tímom odborníkov v obore numizmatiky sa Berlínska mincovňa ujala úlohy vyraziť najcennejšie mince sveta v podobe exkluzívnych nových replík. Nové mince sa razia so zachovaním najvyššej kvality a presnosti, ktorú oceňujú aj skúsení zberatelia.

 

Kolekciu otvára najslávnejšia zlatá minca všetkých čias – Double Eagle!

História originálnej zlatej mince „Double Eagle” je výnimočná. Mince „Double Eagle” sa každoročne emitovali v Spojených štátoch v rokoch 1907 až 1933. V roku 1933 však prezident Franklin D. Roosevelt, ktorý chcel zmierniť hospodársku krízu, oznámil, že zlaté mince prestávajú byť oficiálnym platidlom v Spojených štátoch.

V roku 1933 - poslednom roku emisie, bolo ešte aj po vyhlásení dekrétu vyrazených 445 500 týchto zlatých mincí, žiadna sa však nikdy nedostala do normálneho obehu. Takmer všetky boli roztavené v dôsledku odstránenia jedného z monetárnych systémov – zlatého štandardu.

V súčasnosti existuje iba jeden známy exemplár dvadsaťdolárovej mince Double Eagle z roku 1933, ktorý je v rukách súkromného zberateľa. V roku 2002 bol na aukcii predaný za rekordnú čiastku 7 590 000 dolárov a jedná sa teda o najcennejšiu zlatú mincu sveta.

Double Eagle z roku 1933

Dlhú dobu sa Američanom tento ukradnutý exemplár vzácnej mince nedarilo získať späť. Mincu vystopovala americká tajná služba až v roku 1996, keď sa ju pokúšal predať britský obchodník so zlatom. V roku 2002 bol jeden z exemplárov mince Double Eagle 1933 predaný vo Veľkej Británii v aukčnej sieni Sotheby´s za neuveriteľných 7,6 milióna dolárov a jedná sa teda o najcennejšiu mincu sveta.

Zaujímajú Vás neuveriteľné príbehy legendárnych mincí?

Brilantné a nové repliky slávnych mincí, ktorých originály sa pohybujú v hodnote niekoľkých miliónov, sú teraz cenovo dostupné pre každého! Berlínska mincovňa, ktorá je jednou z najstarších mincovní na svete sa rozhodla vyraziť verné repliky týchto mincí, všetky do rýdzeho striebra 999/1000 v najvyššej kvalite razby. Niektoré sú navyše zušľachtené 24-karátovým zlatom! Preto sa môžete tešiť na kolekciu zodpovedajúcu najvyšším požiadavkám aké môžu zberatelia mať.

Viac informáciítu: www.narodnapokladnica.sk/legendarnemince

Legendárny Double Eagle z roku 1933

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.