Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Snáď všetci poznáme starý čínsky lunárny kalendár. Jeho vznik sa datuje už do roku 2637 pr. n. l. V dnešnej dobe sa stále používa v Ázii, aj keď sa väčšinu času súčasne používa aj gregoriánsky kalendár. Názov “lunárny” indikuje, že je odvodený od pohybu mesiaca. Čínsky Rok zemitého psa začne 16. februára 2018 a potrvá do 4. februára 2019.

Zverokruh lunárneho kalendára tvorí 12 zvierat: myš (alebo potkan), byvol, tiger, králik, drak, had, kôň, ovca (alebo koza), opica, kohút, pes a prasa. Pes by sa dal označiť ako najsympatickejšie zo všetkých znamení čínskeho cyklu. Človek narodený v Roku psa je čestný a úprimný. Má hlboký zmysel pre lojalitu a je náruživým zástancom spravodlivosti a fair play. Býva oduševnený, príťažlivý a vyžaruje sexappeal. Jeho povaha je priateľská a skromná. Pes rád vychádza ľuďom v ústrety, k spolupráci sa dá presvedčiť rozumnými dôvodmi a môžete sa na neho spoľahnúť. Ľudia narodení v znamení psa sa vyznačujú hlbokou intuíciou a inteligenciou. Obe vlastnosti hojne využívajú k presviedčaniu ostatných vo svoj prospech. Napriek tomu, že sú zrodenci v znamení psa tvormi odolnými a spoločenskými, radi využijú aj príležitosť k osamelému rozjímaniu.

Oslavy čínskeho roka sú veľkolepé!

Na oslavy nového roku sa Číňania starostlivo pripravujú. Po celej krajine sa konajú bujaré oslavy, ľudia navštevujú svojich príbuzných, upratujú domácnosti a na kľučky vešajú zvončeky či zvončeky, ktoré majú vyhnať z obydlia zlých duchov. Niektoré Číňanky si dokonca najímajú fiktívnyvh partnerov, aby budili dojem spořádanosti pred svojimi rodinami. Oslavy nového roka trvajú väčšinou 15 dní a môžeme ich prirovnať k našim Vianociam. S vyobrazením tohtoročného symbolu psa sa stretnete najmä v Ázii takmer všade, dokonca aj na minciach či medailách. Tematike lunárneho kalendára sa venuje každoročne väčšina prestížnych svetových mincovní a emitujú mince aj medaily v najrôznejších špecifikáciách.

Zo všetkých na trhu dostupných emisií sme pre Vás vybrali nášho favorita!

Najlepší priateľ na minci z čistého striebra

Krásna strieborná emisia “Lunárny rok psa 2018” pochádza z dielne Parížskej mincovne.Mince bola vyrazená do 1 unce rýdzeho striebra 999/1000 a je limitovaná len 5000 kusmi pre celý svet. Na Averze je vyobrazené obľúbené čínske plemeno, pes Čau-čau. Práve táto rasa plne korešponduje s všeobecnou charakteristikou zrodencov v Roku Psa, ktoré sme sa venovali v úvode článku. Avers zobrazuje bohato zdobený koncept čínskeho kalendára až do roku 2029. Nominálna hodnota mimoriadne vydarenej striebornej mince sa rovná 20 EUR.

Numizmat s vyobrazením zemitého psa môže byť nápaditým darčekom do kolísky pre novorodenca, narodeného v tomto roku, ale aj pre staršie ročníky “zemitých psov” narodených v rokoch 2006, 1994, 1982, 1970, 1958, 1946, 1934, 1922. Rovnako tak poteší blízkeho priateľa, partnera či rodinných príslušníkov, ktorým prostredníctvom originálneho darčeka môžete vyjadriť vernosť, úctu a náklonnosť.

VIDEO - Lunárny rok psa na striebornej minci Lunárny rok psa na striebornej minci

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.