Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Zlato, nesúce označenie „Fairmined“ (férovo vyťažené, certifikované), je zárukou toho, že bol kov vyťažený v malých doloch, ktoré dodržujú prísne podmienky nastavené Alianciou pre zodpovednú ťažbu (ARM). Snahou ARM a ich partnerov je povýšiť ťažbu zlata na boj za dobro!

Aliancia pre zodpovednú ťažbu (ARM) bola založená v roku 2004. Cieľom Aliancie je uľahčenie a skvalitnenie života celých komunít v krajinách tretieho sveta, ktoré sú na ťažbe zlata vo veľkej miere závislé!

Výsledkom úspešnej implementácie náročných procesov a podmienok je certifikácia. Certifikácia je garanciou zodpovednosti malých ťažobných spoločností k svojím baníkom, ktorým poskytujú bezpečné a príjemné pracovné prostredie. Vďaka certifikácii je možné podporovať celé miestne komunity a ich sociálny rozvoj, udržateľnosť a ochranu životného a to prostredníctvom napojenia malých dolov na svetových dodávateľov, výkupu zlata za férové ceny, transparentnosti a obnovy zdravej ekonomiky v rozvojových krajinách.

Proces získania certifikácie je často veľmi náročný, nákladný a môže trvať niekoľko rokov. Bane musia spolu kompletne zmeniť svoje fungovanie a začať pracovať tak, aby naplnili vysoký štandard, ktorý certifikácia vyžaduje. K dosiahnutiu certifikácie a finančnej podpory im preto pracovníci z Aliancie pre zodpovednú ťažbu pomáhajú a ich činnosť spoločne s ďalšími kontrolnými orgánmi monitorujú.

Pokiaľ bane certifikáciu získajú, môžu predávať zlato označené ako certifikované (fairmined = férovo vyťažené). ARM následne bane prepojí so širokou sieťou serióznych dodávateľov, ktorí zlato vykupujú za férovú cenu, a súčasne zaplatia príplatok, ktorý potom bane použijú ako investíciu do fungovania baní alebo ako investíciu na zlepšenie života baníkov a ich rodín.

Prvé medaily z certifikovaného zlata na Slovensku 

Spoločnosť Národná Pokladnica je prvou spoločnosťou na Slovensku, ktorá svojim zákazníkom ponúkla zlaté ¼ uncové medaily z certifikovaného zlata! Detailne prepracovaný motív od známeho medailéra Mgr. Art Miroslava Hrica, ArtD., pripomína 80. výročie úmrtia Tomáša Garrigua Masaryka, prvého česko-slovenského prezidenta, ktorý sa významne podieľal na založení samostatného Česko-Slovenska.

Práve jeho vyobrazenie ako prezidenta Osloboditeľa na medaile vyrazenej z certifikovaného zlata len umocňuje symboliku a poslanie celého projektu zodpovednej ťažby. Medailu vyrazila Nórska mincovňa, kde sú už od roku 1902 každoročne razené aj medaily Nobelovej ceny mieru. Táto mincovňa je rovnako ako Národná Pokladnica súčasťou materskej spoločnosti Samlerhuset a hrdým partnerom celého projektu usilujúceho sa o certifikáciu malých ťažobných spoločností.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.