Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Euro je hneď po americkom dolári najdôležitejší reprezentant vo svetovom menovom systéme. V súčasnej chvíli môžete cestovať s menou, ktorá štandardne tvorí obsah Vašej peňaženky, po 19 štátoch Eurozóny. Ďalšie sa postupne pridávajú.

Každá z krajín, v ktorej je Euro platnou menou, vydáva okrem štandardných obehových mincí, taktiež mince pamätné. Tieto mince majú nominálnu hodnotu 2 eurá a patria k tým najvyhľadávanejším kusom v zberateľskom svete. Motívy mincí zdobia najvýznamnejšie udalosti a osobnosti danej krajiny. Zberatelia si vo väčšine mince odkladajú. V budúcnosti sa očakáva, že ich numizmatická hodnota porastie.

Zberateľ s pamätnou dvojeurovou mincou v kapse pre šťastie, sa tiež môže dostať do zložitých situácií. Ako ho môže táto minca zachrániť? Predstavte si, že práve takýto zberateľ stratil peňaženku v jednej z európskych krajín. Jediná záchrana vo vrecku jeho saka je pamätná dvojeurová minca, ktorá je okrem numizmatickej hodnoty taktiež zákonným platidlom vo všetkých členských štátoch EU. Poďme sa pozrieť, čo by ste si za ňu mohli v Európe kúpiť?

Portugalsko

Než nájde náš zberateľ ambasádu, potrebuje predsa silnú vzpruhu! V Portugalsku si za necelé dve eurá môžete dať vynikajúce dvojité espresso!

Španielsko

Pokiaľ ste sa stratili v Španielsku a radi by ste si pred hľadaním riešení zaplnili žalúdok, mali by ste si zájsť na Tapas, zloženú  z rôznych miestnych dobrôt do drobných porcií. Za svoju pamätnú mincu si zakúpite v najlacnejších podnikoch aj 2- 3 kúsky.

Grécko

V Grécku Vás strata bude trápiť len do tej doby, než si objednáte pohárik Retsiny, voňavého vína. Potom sa zadívate na more a na všetky starosti zabudnete aspoň do chvíle, než zistíte, že ďalší pohárik si už nemôžete dovoliť.

Francúzsko

Čo Vás napadne, keď sa povie Francúzsko ? Okrem Eiffelovky! Víno a croissant? Tak práve tieto dva národné poklady môžete získať už za cenu 2 eur.

Belgicko

Belgicko nie je nízko-nákladový raj. Pokiaľ sa bez prostriedkov ocitnete práve tam, odporúčame Vám na zakúpiť si dva balíčky žuvačiek.

Nemecko

Bohužiaľ na obľúbený nemecký nápoj, litrák piva, Vám prostriedky stačiť nebudú. Vaše útrapy sa výrazne zmiernia konzumáciou dokonalého nemeckého slaného praclíku, pre ktorý si navyše môžete zájsť legálne metrom – na to všetko máte prostriedky!

Pokiaľ ste ale šťastlivcom, ktorému sa na cestách podarilo svoju peňaženku uchrániť, odporúčame Vám sa pamätných dvojeurových mincí nezbavovať. Naopak ich môžete začať zbierať. Vďaka kolekcii 2eurových pamätných mincí sa dozviete viac o histórii svojich európskych susedov, a získate hodnotné originály, ktorých emisie sú limitované. Zaujímajú Vás detaily? Kliknite sem!


2 EUR Slovensko - Predsedníctvo v Rade EÚ

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.