Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Výnimočné osobnosti, ktoré dokázali niečo významné pre celé ľudstvo a výrazne ovplyvnili svetovú históriu, sa stali inšpiráciou pre razbu mincí. Tieto vzácne mince začali emitovať mincovne v mnohých krajinách, aby vzdali poctu týmto jedinečným osobnostiam. Sú razené z drahocenných kovov a zároveň sú oficiálnymi platidlami, a tak ihneď po ich emitácii skončia v rukách zberateľov.

Aj keď je naše vnímanie úplne individuálne, na hodnotenie niektorých charakterových osobností alebo umeleckých diel sa viac menej zhodneme. Bude platiť toto pravidlo aj u mincí? Ktoré osobnosti na minciach sú najkrajšie pre Vás? Prečo sú niektoré osobnosti na minciach vzácne a iné nie? Rozhoduje príbeh!

Ján Pavol II.

Bol tiež nazývaný „Pápežom pútnikom“, pretože veľa cestoval po svete aby navštívil svojich veriacich. Celkovo absolvoval až 104 zahraničných ciest a navštívil všetky obývané kontinenty sveta. Zároveň sa významnou mierou pričinil o zbližovanie katolíckej cirkvi s inými vierovyznaniami a uzmierenie medzi kresťanmi. Stal sa rešpektovanou svetovou autoritou i medzí politikmi ako odporca násilia a vojen vo svete.

Sme hrdí, že Vám môžeme priblížiť túto nezabudnuteľnú svetovú osobnosť na krásnej zlatej minci. Na jej averze sa nachádza portrét pápeža s nápisom Ján Pavol II. – „Pútnik mieru“.

William Shakespeare

William bol úspešným dramatikom a jeho hry boli veľmi žiadané. Svetlo sveta uzreli jeho najhlbšie a najtemnejšie diela, tragédie ako Hamlet, Othello, Kráľ Lear, Macbeth alebo Antonius a Kleopatra. Tieto hry zobrazujú takú pochmúrnu stránku života a zúfalú stránku ľudskej krutosti, že je pravdepodobné, že Shakespeare sa sám musel pri ich písaní zaoberať vlastnou osobnou krízou. Vo svojich fenomenálnych tragédiách dosiahol neprekonateľnú silu v použití jazyka.

Vyobrazený portrét Williama Shakespeara na zlatej minci je doplnený o jeho dátum narodenia a úmrtia. V roku 2016 sme si pripomenuli 400. výročie úmrtia tohto výnimočného umelca.

Wolfgang Amadeus Mozart

Narodil sa v Salzburgu v roku 1756. Zhruba v polovici roka 1763 sa rodina Mozartova vydala na cestu do Paríža a Londýna. Na tejto ceste navštívili mnoho kráľovských dvorov, kde hrali anglickým a francúzskym kráľovským rodinám. Wolfgang vďaka svojmu talentu a schopnostiam privádzal obecenstvo do veľkého úžasu. Jeho hlavnou prednosťou však nebola samotná hra na klavír, ale umenie komponovať hudbu.

Na minci vyobrazený portrét slávneho hudobného skladateľa, ktorý je pri hornom okraji doplnený o jeho meno Wolfgang Amadeus, emisia je venovaná jednému z najväčších hudobných géniov všetkých čias – svetovo preslávenému Wolfgangovi Amadeovi Mozartovi.


Národná Pokladnica pripravila pre zberateľov, ale aj všetkých zvedavcov zlaté mince, ktoré sú venované najväčším osobnostiam svetových dejín. Vôbec prvýkrát Národná Pokladnica vytvorila fascinujúcu zbierku zlatých mincí s vysokou historickou hodnotou

Pre viac informácií: www.osobnostivzlate.sk

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.