Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Už budúci rok oslávime 100 rokov od založenia prvej republiky! Veľká kniha česko-slovenskej numizmatiky so skutočnými historickými bankovkami, mincami a známkami Vám priblíži numizmatiku minulého storočia originálnym spôsobom.

Rok 2018, rok osláv 100. výročia jedného z najvýznamnejších míľnikov našej bohatej histórie, sa blíži a pri príležitosti tohoto jubilea vydáva Národná Pokladnica exkluzívne Veľkú knihu česko-slovenskej numizmatiky. Originálna kniha priblíži čitateľom a zberateľom históriu česko-slovenskej meny od roku 1918 až do roku 1993. Kniha má vzdelávací charakter a na jej vzniku sa podieľal tím uznávaných historikov a numizmatikov. V interaktívnej knihe nájdete skutočné historické originály známok, mincí a bankoviek!

Veľká kniha česko-slovenskej numizmatiky obsahuje originály platidiel

Uvedené obdobie patrí zo zberateľského hľadiska k najatraktívnejším a najvyhľadávanejším. Veľká kniha numizmatiky obsahuje celkom 22 originálnych historických známok, mincí a bankoviek vydaných v rokoch 1918 až 1993. Nová Veľká kniha česko-slovenskej numizmatiky by nemala chýbať v zbierke žiadneho zberateľa česko-slovenských mincí.

Na aké zaujímavosti v knihe narazíte?

Okrem historických originálov mincí a bankoviek sa čitatelia môžu tešiť na bohaté informácie z numizmatických dejín. Dozviete sa detaily o počiatkoch česko-slovenskej meny. Vysvetlíme Vám, prečo česko-slovenská koruna hneď na začiatku vzbudila záujem alebo si môžete zaspomínať na ceny, za ktoré sa v minulom storočí dali zakúpiť základné potraviny. Ďalšie kapitoly objasňujú napríklad tuzexové poukážky alebo fungovanie vtedajších bankových inštitúcií. Tém je ale samozrejme oveľa viac!

Dokonalý darček pre všetky generácie

Veľká kniha česko-slovenskej numizmatiky je milým darčekom nielen pre zberateľov. Nad pútavou knihou si radi zaspomínajú aj staršie ročníky, ale aj deti, ktoré tak zábavnou formou získajú prehľad o nedávnej histórií našej krajiny. Kniha, ktorú vydala Národná Pokladnica je limitovaná symbolickým počtom 2018 kusov. Objednať si ju môžete internetovej stránke www.narodnapokladnica.sk/kniha-numizmatiky alebo tel. čísle 850 606 009.


Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.