Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Medzi zberateľmi najčastejšie vyhľadávané patria pamätné dvojeurovky. Už od zavedenia eura môže každá krajina eurozóny raz za rok vydať pamätnú mincu v hodnote dvoch eur. Od júla 2012 môžu vydávať dokonca dve takéto mince. Majú pritom rovnaké znaky a vlastnosti a rovnakú spoločnú stranu ako bežné dvojeurové mince a fungujú ako bežné platidlo.

Dvojeurové pamätné mince predstavujú číslo jedna medzi európskymi zberateľmi. Špeciálny záujem predstavujú mince z malých krajín, ako je napríklad aj Slovensko, ktoré majú relatívne nízky náklad razby. Ich dostupnosť veľmi rýchlo klesá a len veľmi zriedkavo sa objavia v obehu. Väčšina z týchto mincí pripomína výročia historických udalostí, alebo vyzdvihuje súčasné udalosti historického významu.
 

Obľúbené 2-eurové pamätné mince

Krásne motívy, ktoré jednotlivé krajiny vydávajú každý rok, sú venované tým najdôležitejším udalostiam a najzaujímavejším osobnostiam. Predstavujú unikátny náhľad do histórie jednotlivých krajín Európy.Zaujímavosťou sú tiež emisie so spoločným motívom, ktoré vydávajú všetky krajiny EÚ.
 

30 rokov európskej vlajky

2 EUR Monako - Grace Kelly2 EUR Taliansko - Vlajka EÚVlajka Európskej únie je na minci vyobrazená ako symbol, ktorý spája ľudí s rovnakými víziami a ideálmi lepšej spoločnej budúcnosti. Dvanásť hviezd, ktoré sa zmenili na ľudské postavy , predstavuje zrodenie novej Európy. Vpravo hore sa v podpise nachádza názov emitujúcej krajiny „éRe“ a letopočty.

Kým za bežnejšie pamätné mince zaplatíte väčšinou do desať eur, ceny niektorých vzácnejších kúskov sa môžu vyšplhať až do stonásobkov ich nominálnej hodnoty. Takýmto unikátom je napríklad minca Monaka k 25.výročiu úmrtia princeznej Grace Kelly. Jej extrémne nízky náklad, konkrétne 20 001 kusov, spôsobil, že sa jej cena pohybuje vo výške viac ako 1200 eur.
 

Slovenská minca priamo z mincovne

2 EUR Slovensko - Predsedníctvo v Rade EÚPre Zberateľov predstavujú vyššiu hodnotu emisie, ktoré sa neobjavili v obehu a sú bez akéhokoľvek poškodenia. V minulom roku po prvý krát v histórií predsedalo Slovensko v druhej polovici roku 2016 v Rade Európskej únie. Na počesť tejto jedinečnej udalosti vyrazila Národná banka Slovenska striktne limitovanú pamätnú dvojeurovú mincu.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.