Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Mária Terézia bola veľmi významnou európskou panovníčkou, ktorá v rámci reforiem zásadne zmodernizovala menový systém. Zmeny zahŕňali napríklad centralizáciu mincovníctva, spoločný vzhľad mincí, razených v rôznych mincovniach ríše. Kvalita mincí bola za jej vlády vysoká a razba veľmi intenzívna. V priebehu kraľovania tejto činorodej panovníčky bolo vyrazených vyše 300 typov rôznych mincí!

Preto nie je možné osláviť 300. výročie narodenia tejto legendárnej panovníčky inak, než numizmatom. A to nie len tak hocijakým! Mária Terézia bola výnimočná žena, ktorú si chceme uctiť unikátnou razbou!

Razba dňa - strieborná medaila razená dnes, v deň výročia Márie Terézie

Na počesť Márie Terézie sme pripravili exkluzívny projekt – razbu dňa! Výhradne dnes, v deň výročia - presne 13. mája 2017 razíme v najvyššej kvalite razby pamätné medaily z 1 unce rýdzeho striebra 999/1000. Jedná sa o emisiu s prísnou limitáciou len 1717 kusov pre celý svet. Počet dostupných exemplárov vychádza symbolicky z roku narodenia Márie Terézie. Jedinečnosť emisie zdôrazňuje aj fakt, že každá medaila z 1717 kusov bude individuálne číslovaná.

Aby mohol byť tento unikátny projekt realizovaný, dvere mincovne sa na celý deň uzavrú a všetka pozornosť bude venovaná len a len razbe mimoriadnej striebornej medaily s vysokým reliéfom. Na kvalitu razby prihliadne sám riaditeľ mincovne a expert na numizmatické projekty z Národnej Pokladnice.

Dizajn striebornej emisie je skutočne prekrásny. Na averze jubilejnej pamätnej medaily sa nachádza portrét Márie Terézie z profilu, ktorý bol prevzatý z originálu medaily razenej Rakúskou štátnou mincovňou. Pod týmto návrhom je podpísaný známy rakúsky rytec Anton Scharff. Autorom umeleckého návrhu reverzu s korunovanou dvojhlavou orlicou, je slávny český akademický sochár a medailér Vladimír Oppl, autor českej obežnej dvadsaťkorunáčky a Rádu T. G. Masaryka.

Prostredníctvom našej medaily chceme vyjadriť poctu Márii Terézii a pripomenúť si tak jednu z najvplyvnejších osobností našich dejín.

Razbu dňa - striebornú pamätnú medailu razenú exkluzívne 13. mája, v deň 300. výročia jej narodenia si môžete rezervovať na 
www.razba-dna.sk.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.