Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Olympijské hry sú najväčšou športovou udalosťou na svete. Zimné olympijské hry 2018, oficiálne pod názvom XXIII. zimné olympijské hry, sa budú konať v juhokórejskom Pyeongchang. Slávnostné zahájenie prebehne 9. februára 2018, ukončenie zase 25. februára 2018. V Južnej Kórei sa uskutoční olympiáda už druhýkrát. Prvé olympijské hry v tejto krajine prebehli v roku 1988 v hlavnom meste Soul. Mesto Pyeongchang tak bude štvrté ázijské mesto, ktoré hostilo Zimné olympijské hry. Prvým ázijským mestom bolo Sapporo v Japonsku 1972, a druhým Nagano tiež v Japonsku v 1998.

Pri príležitosti olympiády vznikajú aj oficiálne numizmatické programy, ktoré predstavujú špeciálnu príležitosť pre zberateľov. Numizmaty venované olympijským hrám sú vzhľadom k prísnej limitácii a neopakovateľnosti celosvetovo veľmi vyhľadávané. Pri príležitosti tejto významnej športovej udalosti pripravuje aj Národná banka Južnej Kórei v prísnej limitácii oficiálny numizmatický program. Hodnota týchto striktne limitovaných špeciálnych edícií sa bude pravdepodobne aj naďalej zvyšovať.

Prvá séria mincí k olympijským hrám v Pyeongchang už bola vyrazená a sme radi, že sa našej materskej spoločnosti Samlerhuset Group BV podarilo získať prvú sériu mincí k Pyeongchang 2018 z limitovanej emisie určenej pre zvyšok sveta. Väčšina mincí je určená na predaj v Kórei a do Európy sa dostala len časť emisie.

Oficiálna minca Ľadový hokej

Jedna z oficiálnych mincí k prvej sérii, je venovaná populárnej disciplíne - ľadovému hokeju.

Oficiálna minca Pyeongchang 2018 - Ľadový hokej
Oficiálna minca Pyeongchang 2018 - Ľadový hokej

Reverz mince vyobrazuje jednu z disciplín ZOH - Ľadový hokej. Okrem obrancu a útočníka je na reverze viditeľná aj nominálna hodnota mince 5000 wonov a názov juhokórejského mesta, ktoré bude v roku 2018 hostiť zimné olympijské hry, Pchjongčchang (iný názov Pyeongchang). Averz vyobrazuje symbol olympijských hier - olympijské kruhy, názov hosťujúcej krajiny a rok 2018. Na averze je tiež uvedený rok razby emisie, 2016.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.