Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Nahliadnite spolu s nami, čo priniesol už 46. ročník najväčšieho veľtrhu mincí na svete

Už 46. ročník významného numizmatického veľtrhu v Berlíne, World Money Fair 2017 otvoril dvere verejnosti 3. 2. 2017. Tradične sa veľtrh konal v Estrel Convention Center, kde sa okrem samotného veľtrhu zaplnili aj rokovacie miestnosti diskutujúcimi obchodnými partnermi, dodávateľmi a zástupcami svetových mincovní.

46. ročník významného numizmatického veľtrhu v Berlíne - World Money Fair 2017Tento rok sa oficiálnym čestným hosťom veľtrhu stala Juhoafrická mincovňa South African Mint, ktorá razí slávny Krugerrand. Táto legendárna zlatá minca oslavuje tento rok svoje 50. výročie a bola jednou z hlavných hviezd tohtoročného ročníka. Na veľtrhu sme mohli vidieť unikátny stánok venovaný histórii mince Krugerrand, kde sme obdivovali všetkých 50 doteraz vyrazených emisií, od roku 1967 až po rok 2017. Krugerrand, po prvýkrát vyrazený 3. júla 1967, patrí doteraz medzi najvýznamnejšie a najobľúbenejšie mince sveta. Od začiatku razby tejto zlatej legendy bolo do dneška vyrazených približne 60 miliónov kusov. Tento rok prináša ešte jednu zásadnú novinku v razbe tejto legendy, prvýkrát bude Krugerrand vyrazený v striebornej špecifikácii.

Rok 2017 prináša aj ďalšie významné výročie, ktoré si pripomenieme aj v numizmatike. Kanadská konfederácia oslavuje už 150 rokov svojej existencie a pri tejto príležitosti vyrazila niekoľko veľmi zaujímavých emisií.

Ďalšou významnou témou je zafírové výročie kráľovnej Alžbety, ktorá slávi už 65 rokov na tróne a je tak najdlhšie vládnucim monarchom v histórii dynastie Windsor. Britská kráľovská mincovňa - The Royal Mint sa môže pochváliť niekoľkými fascinujúcimi mincami s krásnym prepracovaným dizajnom.

Prípravy na Olympiádu PyengChang 2018 sú v plnom prúde a na veľtrhu sme mohli vidieť aj oficiálne mince v rôznych špecifikáciách venovanej tomuto športovému sviatku.

Ako každý rok, World Money Fair priniesol veľa noviniek z celého sveta. Videli sme prekrásne emisie parížskej Monnaie de Paris, mince s briliantmi, kolorované tehličky, vysoké reliéfy i 3D efekty.

Prezrite si našu fotogalériu a nahliadnite čo všetko je v numizmatike nové. Budúci rok sa budeme tešiť zas!

46. ročník významného numizmatického veľtrhu v Berlíne - World Money Fair 2017 46. ročník významného numizmatického veľtrhu v Berlíne - World Money Fair 2017 46. ročník významného numizmatického veľtrhu v Berlíne - World Money Fair 2017 46. ročník významného numizmatického veľtrhu v Berlíne - World Money Fair 2017 46. ročník významného numizmatického veľtrhu v Berlíne - World Money Fair 2017

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.