Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Prvý septembrový víkend prebehlo u našich susedov na Výstavisku PVA Expo v Prahe medzinárodné stretnutie zberateľov z celej západnej a východnej Európy. Jednalo sa už o 18. ročník a podľa bohatej účasti možno konštatovať, že popularita tohto podujatia roka na rok rastie.

Akcia je prínosom nielen pre obchodníkov, ktorí majú na veľtrhu príležitosť nadviazať nové obchodné vzťahy alebo spoznať produkty a komunikačnej stratégie konkurencie, ale najmä pre návštevníkov so záľubou v zhromažďovaní cenných predmetov akéhokoľvek druhu a hodnoty.

Už prvý deň sa pred dverami haly, kde sa sviatok zberateľov konal, utvoril úctyhodný rad zložený z netrpezlivých nadšencov všetkých vekových kategórií. Niektorí sa prišli len zoznámiť s novými produktmi svojich obľúbených dodávateľov, iní si priniesli svoje vlastné poklady, ktoré si mohli nechať u všadeprítomných expertov zadarmo ohodnotiť. Na mieste boli prítomní aj odborníci z českého Puncového úradu, ktorí zadarmo posudzovali kvalitu šperkov. U pretekajúcich pultov s poštovými známkami, mincami a bankovkami bolo možné uvidieť naživo diskutujúci skupinky nadšených priaznivcov tejto záľuby. Tohtoročný ročník obľúbeného veľtrhu bol tento rok viac, ako inokedy, o investíciách. Paralelne sa zberateľmi prebiehal totiž tiež veľtrh Investor a Minerály a drahé kamene. U mnohých konzultantov a znalcov sa tak striedali návštevníci so záujmom o výhodné investície. Nevyhnutnou súčasťou tohto ročníka bola tiež výstava Bezpečná zbierka so širokou ponukou domácich trezorov a ďalších bezpečnostných systémov.

Po celú dobu konania veľtrhu sa zákazníci mohli zúčastniť bohatého sprievodného programu. Prebehla napríklad výstava slovenských mincových listov, autogramiáda autora najkrajšie známky sveta, predstavenie nových medailových programov a nespočetné množstvo ďalších zaujímavých akcií.

Prevádzkovatelia sa tento rok po prvýkrát tiež rozhodli podporiť nových zberateľov a všetkým ženám a mladým ľuďom do 18 rokov odpustili vstupné.

Výstavy sa zúčastnila aj naša česká sesterská spoločnosť Národní Pokladnice, ktorá prezentovala niekoľko noviniek. Jeden z najväčších distribútorov medailí a mincí v Českej republike predstavil prekrásne nové medaily z vlastnej produkcie: pozlátenú a postriebrenú medailu oslavujúcu 150. výročie od odhalenia kalendárnej dosky Staromestského orloja, jedinečnú pozlátenú tehličku s reprodukciou svetoznámeho diela od Alfonza Muchu, a mnohé ďalšie. Pre fanúšikov americkej histórie si tento distribútor pripravil vzácnu kolekciu zlatých historických dolárov.

Na výstave nechýbala ani minca vyrazená z 1 kg rýdzeho striebra, venovanú Márii Terézii, ktorú poznáte z našej ponuky. Zaujímavosťou bol tiež kolorovaný numizmat, zložený z niekoľkých strieborných tehličiek oslavujúci fresku zo Siene Signatúry - dielo geniálneho renesančného umelca Raphaela Stanz.

Pre priaznivcov početnejších kolekcií bola pripravená ukážka z obľúbenej zbierky kolorovaných tehličiek nesúcich reprodukcie najslávnejších diel českých a slovenských maliarov.

Noviniek bolo skrátka viac než dosť a na budúci rok sa chystajú ďalšie, príďte sa presvedčiť v roku 2017!

Veletrh Sběratel 2016 Veletrh Sběratel 2016 Veletrh Sběratel 2016 Veletrh Sběratel 2016 Veletrh Sběratel 2016 Veletrh Sběratel 2016 Veletrh Sběratel 2016 Veletrh Sběratel 2016

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.