Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Julius Caesar bol jedným z najvýznamnejších politikov a vojvodcov rímskej ríše a svetovej histórie vôbec. Okrem toho mal literárne nadanie a bol vynikajúcim rečníkom. Jeho meno Caesar (slovensky: Cisár) sa stalo súčasťou titulatury najvyššieho vládcu Rímskej ríše. Julius Caesar sa stal aj významným mužom v histórii numizmatiky – práve za jeho vlády totiž došlo k razbe prvých mincí, na ktorých bol vyrazený portrét aktuálne vládnuceho monarchu!

Julius Caesar, plným latinským menom Gaius Iulius Caesar, sa narodil júli v roku 100 pred naším letopočtom do starobylej a bohatej patricijskej rodiny Iuliov, ktorá odvodzovala svoj pôvod od bájneho trójskeho hrdinu Aenea.

Zaujímavosťou je, že za svojej vlády nechal cisár Augustus premenovať siedmy mesiac, v ktorom sa Caesar narodil, po Caesarovom prvom mene „Julius“.

Počas ôsmich rokov sa Caesarovi podarilo dobyť pre Rimanov celú zaalpskú Galiu (zhruba dnešné Francúzsko). Caesar ako prvý Riman prenikol do Británie a za rieku Rýn. Úspechy v Galii posilnili Caesarovu prestíž, ale predovšetkým pozíciu v armáde. Príliš mocného Caesara sa však začal obávať nielen rímsky senát, ale aj jeho spojenec Pompeius, ktorý ako jediný z triumvirátu zotrvával dlhodobo v Ríme a zverenú provinciu Hispániu spravoval prostredníctvom legátov.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.