Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Kráľovská mincovňa sa vyznamenala! K 90. narodeninám jej veličenstva vyrazila 25 kilogramových mincí z rýdzeho zlata! 5 z nich putovalo do Čiech a na Slovensko!

Tento rok je na významné výročia skutočne bohatý. Hlavne čo sa prominentných panovníkov týka! V tomto roku si pripomíname 90. narodeniny najdlhšie vládnucej kráľovnej na britskom tróne. A že sa jedná o jubileum vskutku výnimočné, dokazuje Britská kráľovská mincovňa, ktorá na počesť kráľovnej Alžbety II. vydala mimoriadnu emisiu 25 zlatých mincí, ktoré fascinujú nielen prekrásnym motívom, ale hlavne svojimi parametrami a nízkou limitáciou!

Len 25 unikátov na celom svete! Pätinu emisie získajú českí a slovenskí zberatelia!

Pamätná minca k 90. narodeninám Alžbety II.Numizmat je razený z 1005 gramov rýdzeho 24karátového zlata (rýdzosť Au 999/1000) a jeho priemer je neuveriteľných 100 milimetrov. Táto emisia je navyše veľmi prísne limitovaná iba 25 kusmi pre celý svet! Neuveriteľné je, že z tejto striktnej limitácie získala 5 kusov Národná Pokladnica – známy distribútor mincí a medailí na Slovensku a v Čechách. Vzhľadom k nízkej limitácii, naozaj mimoriadnym parametrom a nepopierateľnej zberateľskej hodnote, boli zlaté unikáty okamžite vypredané! Hrdými majiteľmi týchto zlatých skvostov sa stali 3 Slováci a 2 Česi. Riaditeľ Národnej Pokladnice Luboš Krčil nám prezradil, že predajná cena tohto zlatého exemplára presahuje čiastku 56 tisíc eur.

Minca je spracovaná v najvyššej mincovej kvalite (tzv. proof quality) a razená špeciálnym lešteným razidlom, ktorého polia sú vysoko leštené a reliéf matovaný. Každá minca je trikrát razená a následne ručne leštená špeciálnou pastou s diamantmi. Vďaka tomuto spôsobu spracovania má numizmat zrkadlový lesk, ktorý dáva vyniknúť i tým najmenším detailom.

Kráľovnine obľúbené ruže a najnovší portrét

Reverz mince, spracovaný podľa návrhu Christophera Hobbsa, nesie vo svojom strede kráľovnin monogram EIIR (Elizabeth II., Regia – teda Alžbeta II., kráľovná). Okolo monogramu je vytvorený kruh z 9 ruží. Druh kvetov ani ich počet nie je zvolený náhodou. Ruže sú odkazom na heraldický znak Anglicka a tiež odráža kráľovninu vášeň pre tieto kvety, ich počet potom odkazuje na významné kráľovnine jubileum – jedna ruža, jedna zavŕšená desiatka rokov. Po obvode všetko doplňuje nápis Full of Honour and Years (slovensky Ctihodná a mnohoročná).

Pamätná minca k 90. narodeninám Alžbety II.Averz numizmatu zdobí piaty mincový portrét Alžbety II., ktorý sa na britských minciach objavil novo v roku 2015 a ktorého autorom je 33ročný Jody Clark, mladý talentovaný rytec Britskej kráľovskej mincovne. Na Jodyho portréte je kráľovná vyobrazená s kráľovským diamantovým diadémom, ktorý mala na hlave v deň svojej korunovácie. Po obvode je kompozícia doplnená nápisom Elizabeth II. D. G. Reg F. D. (čo znamená Elizabeth II., Dei Gratia Regia Fidei Defensor, teda Alžbeta II., z Božej milosti kráľovná a ochrankyňa viery) a ďalej označením nominálnej hodnoty 1000 pounds (1000 libier) a rokom razby 2016.

Národná Pokladnica nám exkluzívne poskytla niekoľko autentických fotografií zlatých mincí, ktoré budú osobne odovzdané 5 hrdým majiteľom! Z obrázkov je jasne zreteľné, že sa jedná o ozajstný numizmatický skvost a majitelia musia byť na svoje nové prírastky neskutočne pyšní!

Pošlite kráľovnej Alžbete II. osobné blahoželanie a Vaše meno sa možno objaví v Guinessovej knihe rekordov!

Spoločnosť Samlerhuset Group, do ktorej skupiny patrí práve Národná Pokladnica, pripravila ku kráľovniným 90. narodeninám unikátny projekt! Po celom svete zbiera gratulácie do svojej elektronickej gratulačnej knihy. Pokiaľ sa podarí získať dostatočný počet gratulácií, bude kniha zapísaná v Guinessovej knihe rekordov! Vaše osobné blahoželanie kráľovnej môžete zaslať tu!

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.