Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

45. ročník veľtrhu World Money Fair sa otvoril verejnosti v piatok 5. februára dopoludnia v impozantnom hoteli Estrel. Už o niekoľko dní skôr sa konferenčné miestnosti toho istého hotelu naplnili diskutujúcimi obchodnými partnermi, dodávateľmi a zástupcami svetových mincovní.

Návštevníci sa mohli na neuveriteľných 9000 m2 výstavnej plochy kochať pôsobivými numizmatickými novinkami, ukážkami technologických inovácií, prednáškami a všemožným príslušenstvom až do nedeľného popoludnia. Prezentácií, ukážok portfolií pre rok 2016 a zaujímavostí bolo vskutku veľa. Videli sme pozlátené a postriebrené bankovky, hodinky s historickými mincami namiesto ciferníkov, knihy a brožúry s mincami, medailami a známkami vsadenými priamo do väzby, kolorované mince s neobvyklými motívmi. Mincovne sa tento rok zamerali na mladých zberateľov a tak averz s vyobrazením Supermana alebo postavy z Hviezdnych vojen nebude tento rok žiadne sci-fi. Nádherné, o mnoho konzervatívnejšie produkty predstavila napr. preslávená mincovňa Monnaie de Paris, ktorá sa spojila s prestížnou keramickou značkou Sévres a na jej stánku boli skutočne majstrovské kúsky. Nás potešila napr. sada kolorovaných mincí s pozlátením, ktorá verne kopíruje najznámejšie diela obľúbeného secesného maliara Alfonsa Muchy.

Mincovne sa predháňali v pokorovaní technologických hraníc a vďaka tomu sme mohli vidieť numizmaty v tvare povestných imperiálnych Fabergého vajec, mince a medaily s vysokými reliéfy, 3D efekty alebo najväčšiu striebornú mincu sveta.

Súčasťou veľtrhu bola aj veľmi zaujímavá prednáška o certifikovanom zlate (Fairmined Gold), ktorú zorganizovala naša materská spoločnosť Samlerhuset group. Dozvedeli sme sa, že až 90% svetových baníkov je zamestnaných v absolútne nevyhovujúcich podmienkach. Necertifikované doly znečisťujú životné prostredie a často otrasné pracovné zázemie negatívne ovplyvňujú nielen baníkov, ale aj ich rodiny a celé miestne komunity.

Spoločnosť Samlerhuset sa spoločne s Alianciou pre zodpovednú ťažbu snaží na túto skutočnosť upozorniť a sociálnymi programami a pevnými výkupnými cenami zlata motivovať ďalšie a ďalšie malé doly k certifikácii. Súčasne sa snaží aby obchodníci a mincovne vykupovali iba certifikované zlato a tým sa prihlásili k sociálnej zodpovednosti.

Veľtrh v nás nechal obrovské množstvo dojmov a zážitkov a tešíme sa, že množstvo noviniek uvidíte aj v našej ponuke

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.