Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

V dňoch 9. až 12. februára ste mali jedinečnú príležitosť vidieť u našich českých susedov najdrahšiu mincu sveta, vzácny Flowing Hair Liberty Dollar z roku 1794. Po prvýkrát vo svojej histórii zavítal tento numizmatický skvost do Európy a výstava v Prahe zahájila celoeurópske turné, v rámci ktorého minca navštívi celkom osem európskych metropol. Tento numizmatický skvost bol k videniu spolu s originálom kópie Deklarácie nezávislosti USA z roku 1776 v cene 4 miliónov dolárov.

O výstavu v pražskom Národnom múzeu bol obrovský záujem, o ktorom svedčí nielen vysoká návštevnosť (približne 3700 návštevníkov), ale predovšetkým nadšené ohlasy milovníkov numizmatiky, odbornej verejnosti a tiež nebývalý záujem médií.

Pri príležitosti výstavy Flowing Hair Liberty Dollar sa uskutočnila tiež veľmi zaujímavá prednáška - History, Legacy and Lore of the 1794 Flowing Hair Dollar, na ktorej o histórii finančníctva nezávislých Spojených štátov amerických a jeho odkaze hovorila Karen Lee, kurátorka Národnej numizmatickej kolekcie zo Smithsonian’s National Museum of American History, Washington, D.C.

Na výstave bolo možné vidieť tiež ďalšie zlaté a strieborné historické mince Spojených štátov amerických, ako sú napríklad zlaté doláre Double Eagle, Eagle, Half Eagle alebo rôzne strieborné doláre, pol doláre alebo štvrťdoláre.

Veríme, že výstava najdrahšej mince sveta, ktorá bola v roku 2013 vydražená za ťažko uveriteľných 10 miliónov dolárov, splnila očakávania návštevníkov a tešíme sa na ďalšie podobné príležitosti.


Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.