Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

História slávnej mince Flowing Hair Dollar začala už v 18. storočí na samom úsvite dejín Spojených štátov amerických. V októbri roku 1794 boli vyrazené prvé strieborné mince, Doláre. Pretože v tom čase bola razba strieborných mincí veľmi komplikovaná a pomalá, svetlo sveta uzrelo len 1 758 kusov tejto vzácnej emisie. Počas stáročí sa väčšina mincí stratila a do súčasnosti bolo nájdených iba 10 kusov.

Je pre nás obrovskou cťou Vám predstaviť najdrahšiu mincu sveta, legendárny Flowing Hair Dollar z roku 1794. Táto vzácna minca bola v roku 2013 v slávnom Stack’s Bowers vydražená za neuveriteľných 10 miliónov dolárov a stala sa tak najdrahšou mincou, aká kedy bola v histórii predaná. Teraz máte možnosť tento numizmatický skvost spolu s originálom kópie deklarácie nezávislosti USA z roku 1776 v hodnote 4 miliónov dolárov uvidieť prvýkrát v jeho histórii na vlastné oči v novej budove Národného múzea v Prahe v dňoch od 9. až 12. 2. 2016.

Výstava v Prahe zahajuje celoeurópske turné, a práve v Prahe majú záujemcovia možnosť prvýkrát uvidieť najdrahšiu mincu sveta. Počas svojej cesty slávna minca navštívi celkom osem európskych miest, okrem Prahy bude minca ozdobou výstavných siení v Osle, Štokholme, Helsinkách, Tallinne, Varšave, Londýne a Dubline.

Flowing Hair turné organizuje skupina Samlerhuset Group BV, popredný európsky distribútor pamätných mincí a medailí, ktorej súčasťou je aj Národná Pokladnica.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.