Popredný európsky predajca mincí a medailí

Prihlásiť sa

Môj účet:

0850 606 009
Váš nákupný košík je prázdny

Život Štefánika uctený rýdzim zlatom

Spoznajte M.R. Štefánika v jeho mnohých ďalších životných rolách

Kolekcia: Život M. R. Štefánika

Kolekcia: Život M. R. Štefánika

Jedinečná kolekcia je venovaná pamiatke legendy histórie slovenského národa - Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Kolekcia pamätných medailí bola vytvorená exkluzívne na objednávku Národnej Pokladnice v spolupráci so Slovenským národným múzeom - Historickým múzeom.

Kolekcia Máme vypredané!

Osloboditeľ národa uctený rýdzim zlatom

S hrdosťou Vám predstavujeme mimoriadnu novinku v našej ponuke - pamätnú medailu zušľachtenú 24-karátovým zlatom s motívom slovenskej národnej legendy - Milana Rastislava Štefánika. Je razená v najvyššej kvalite a nájdete ju len v ponuke Národnej Pokladnice! Numizmat podlieha prísnej limitácii.

Minulý rok uplynulo 140 rokov od narodenia národného hrdinu Milana Rastislava Štefánika. Národ napriek plynúcemu času nezabúda na jeho politické a vojenské úspechy a najmä na jeho úsilie za osamostatnenie Československa. Štefánik bol celou svojou dušou astronómom a nebyť jeho predčasnej smrti, iste by si bol vybojoval výsostné postavenie aj vo vedeckej sfére. Bez zaváhania ho môžeme nazvať zakladateľom československej solárnej astronómie. Vzdajte úctu tomuto nadšenému, poctivému, oddanému a inšpiratívnemu mužovi s pamätnou razbou M. R. Štefánik v najvyššej kvalite razby a zušľachtenou rýdzim zlatom 999/1000.

Na averze medaily vidíme portrét M. R. Štefánika, a lietadlo a slovenske symboly v pozadí. Medailu dopĺňa meno stvárnenej postavy a roky jeho života. Reverz zdobí umelecky stvárnený znak uprostred a jeho životné motto po obvode.

Objednaním numizmatu získate:

 • Medailu zušľachtenú 24-karátovým zlatom
 • Certifikát autentickosti potvrdzujúci kvalitu medaily
 • Najvyššiu kvalitu razby - leštené razidlo
 • Poštovné neplatíte

Počas svojho života pôsobil ako astronóm, politik, filozof, ba aj generál francúzskej armády, ale svojou prácou sa najmä zaslúžil o založenie samostatného československého štátu. V roku 1916 spolu s Eduardom Benešom v Paríži založili Národnú radu československú, čo viedlo k vyznačeniu hraníc samotného Československa už v tom istom roku. Jeho životným mottom, ktoré predstavovalo jeho lásku k národu a postoj k životu, bolo: „Veriť, milovať, pracovať“. Zomrel tragicky pri páde lietadla neďaleko Ivanky pri Dunaji.

Viac o zbierke vytvorené v spolupráci so Slovenským národným múzeom - Historickým múzeom v záložke "O kolekcii".

Kov:
Meď
Priemer:
40 mm
Hmotnosť:
30 g
Kvalita:
Proof
Krajina:
Slovensko
Rok :
2021
Limitácia:
2000 zbierok

Kolekcia pamätných medailí „Život M. R. Štefánika“

Nič neovplyvnilo našu históriu viac, ako velikáni národa - najväčšie osobnosti Slovenska. Jednou z nich je nepochybne aj generál Milan Rastislav Štefánik. Kolekcia pamätných medailí zušľachtených rýdzim zlatom 999/1000 je venovaná práve jeho renesančnej osobe, ktorá sa zaslúžila o rozvoj našej krajiny.

M. R. Štefánik: generál osloboditeľ v ďalších životných rolách

Spoznajte M.R. Štefánika nielen v jeho vojenskej uniforme a prilbe, ale aj ako astronóma v elegantnom cylindri, ako mladučkého a nespútaného školáka s hladkou tvárou a upravenými vlasmi, ako hvezdára s huňatou briadkou na Mont Blancu, v Maroku či na Tahiti, či ako charizmatického muža obletovaného ženami a v mnohých ďalších životných rolách.

Zbierka je vytvorená z námetov čerpaných z bohatej zbierky fotodokumentov uložených v archívoch Slovenskej národnej knižnice, a taktiež v spolupráci so Slovenským národným múzeom - Historickým múzeom. Kolekciu otvára medaila M. R. Štefánik, venovaná hrdinovi ako takému. Objednaním tohto numizmatu si zabezpečíte jedinečnú príležitosť získať tiež medaily s motívom mnohých ďalších jeho významných podobizní, ako napríklad v podobe astronóma, generála, zakladateľa ČSNR, ci vedca.

Ku kolekcii ZADARMO prijmete:

 • Certifikát autentickosti ku každej medaile
 • Individuálne číslované Osvedčenie o vlastníctve kolekcie
 • Elegantnú drevenú kazetu na bezpečné uloženie a prezentovanie numizmatov
 • Darčeky z archívov Slovenského národného múzea, ktoré nikde inde nenajdete
 • Zberateľské rukavice
 • Právo na prednostné odoberanie numizmatov z kolekcie

Každá z medailí patriacich do kolekcie bola navrhnutá a vyrazená špeciálne na zákazku Národnej Pokladnice. Všetky medaily sú zušľachtené 24-karátovým zlatom a razené v najvyššej kvalite – lešteným razidlom. Ku každému exempláru je pripojený Certifikát autentickosti poskytujúci záruku pravosti, rýdzosti vzácneho kovu a najvyššej kvality razby.

Pozor, ponuka je prísne limitovaná!

Príslusenstvo

Áno, chcem začať zbierať pamätné medaily zušľachtené rýdzim zlatom 999/1000 z kolekcie Život M. R. Štefánika. Objednávam si prvú medailu zo základného kovu M. R. Štefánik zušľachtenú rýdzim zlatom 999/1000 za cenu € 39,95 vrátane poštovného a balného. Peniaze nezasielam dopredu, medaila M. R. Štefánik zo základného kovu zušľachtená rýdzim zlatom 999/1000, bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Pokiaľ si medailu M. R. Štefánik ponechám, objednám si tak ďalšie pamätné medaily z kolekcie Život M. R. Štefánika. Tie budem dostávať približne raz za mesiac, každú za cenu € 39,95 (+ € 3,95 poštovné a balné). Každú medailu zušľachtenú rýdzim zlatom 999/1000 môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola pamätná medaila zakúpená. Zbieranie pamätných medailí z kolekcie Život M. R. Štefánika môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo emailom.

Táto ponuka je platná do 31. decembra 2022, pokiaľ nedôjde k vypredaniu zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku pamätných medailí z kolekcie Život M. R. Štefánika a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky Vám už nebudú ďalšie medaily z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Osloboditeľ národa uctený rýdzim zlatom

S hrdosťou Vám predstavujeme mimoriadnu novinku v našej ponuke - pamätnú medailu zušľachtenú 24-karátovým zlatom s motívom slovenskej národnej legendy - Milana Rastislava Štefánika. Je razená v najvyššej kvalite a nájdete ju len v ponuke Národnej Pokladnice! Numizmat podlieha prísnej limitácii.

Minulý rok uplynulo 140 rokov od narodenia národného hrdinu Milana Rastislava Štefánika. Národ napriek plynúcemu času nezabúda na jeho politické a vojenské úspechy a najmä na jeho úsilie za osamostatnenie Československa. Štefánik bol celou svojou dušou astronómom a nebyť jeho predčasnej smrti, iste by si bol vybojoval výsostné postavenie aj vo vedeckej sfére. Bez zaváhania ho môžeme nazvať zakladateľom československej solárnej astronómie. Vzdajte úctu tomuto nadšenému, poctivému, oddanému a inšpiratívnemu mužovi s pamätnou razbou M. R. Štefánik v najvyššej kvalite razby a zušľachtenou rýdzim zlatom 999/1000.

Na averze medaily vidíme portrét M. R. Štefánika, a lietadlo a slovenske symboly v pozadí. Medailu dopĺňa meno stvárnenej postavy a roky jeho života. Reverz zdobí umelecky stvárnený znak uprostred a jeho životné motto po obvode.

Objednaním numizmatu získate:

 • Medailu zušľachtenú 24-karátovým zlatom
 • Certifikát autentickosti potvrdzujúci kvalitu medaily
 • Najvyššiu kvalitu razby - leštené razidlo
 • Poštovné neplatíte

Počas svojho života pôsobil ako astronóm, politik, filozof, ba aj generál francúzskej armády, ale svojou prácou sa najmä zaslúžil o založenie samostatného československého štátu. V roku 1916 spolu s Eduardom Benešom v Paríži založili Národnú radu československú, čo viedlo k vyznačeniu hraníc samotného Československa už v tom istom roku. Jeho životným mottom, ktoré predstavovalo jeho lásku k národu a postoj k životu, bolo: „Veriť, milovať, pracovať“. Zomrel tragicky pri páde lietadla neďaleko Ivanky pri Dunaji.

Viac o zbierke vytvorené v spolupráci so Slovenským národným múzeom - Historickým múzeom v záložke "O kolekcii".

Prosím informujte ma, akonáhle bude produkt opäť skladom.
Špecifikácia
Kov:
Meď
Priemer:
40 mm
Hmotnosť:
30 g
Kvalita:
Proof
Krajina:
Slovensko
Rok :
2021
Limitácia:
2000 zbierok

Kolekcia pamätných medailí „Život M. R. Štefánika“

Nič neovplyvnilo našu históriu viac, ako velikáni národa - najväčšie osobnosti Slovenska. Jednou z nich je nepochybne aj generál Milan Rastislav Štefánik. Kolekcia pamätných medailí zušľachtených rýdzim zlatom 999/1000 je venovaná práve jeho renesančnej osobe, ktorá sa zaslúžila o rozvoj našej krajiny.

M. R. Štefánik: generál osloboditeľ v ďalších životných rolách

Spoznajte M.R. Štefánika nielen v jeho vojenskej uniforme a prilbe, ale aj ako astronóma v elegantnom cylindri, ako mladučkého a nespútaného školáka s hladkou tvárou a upravenými vlasmi, ako hvezdára s huňatou briadkou na Mont Blancu, v Maroku či na Tahiti, či ako charizmatického muža obletovaného ženami a v mnohých ďalších životných rolách.

Zbierka je vytvorená z námetov čerpaných z bohatej zbierky fotodokumentov uložených v archívoch Slovenskej národnej knižnice, a taktiež v spolupráci so Slovenským národným múzeom - Historickým múzeom. Kolekciu otvára medaila M. R. Štefánik, venovaná hrdinovi ako takému. Objednaním tohto numizmatu si zabezpečíte jedinečnú príležitosť získať tiež medaily s motívom mnohých ďalších jeho významných podobizní, ako napríklad v podobe astronóma, generála, zakladateľa ČSNR, ci vedca.

Ku kolekcii ZADARMO prijmete:

 • Certifikát autentickosti ku každej medaile
 • Individuálne číslované Osvedčenie o vlastníctve kolekcie
 • Elegantnú drevenú kazetu na bezpečné uloženie a prezentovanie numizmatov
 • Darčeky z archívov Slovenského národného múzea, ktoré nikde inde nenajdete
 • Zberateľské rukavice
 • Právo na prednostné odoberanie numizmatov z kolekcie

Každá z medailí patriacich do kolekcie bola navrhnutá a vyrazená špeciálne na zákazku Národnej Pokladnice. Všetky medaily sú zušľachtené 24-karátovým zlatom a razené v najvyššej kvalite – lešteným razidlom. Ku každému exempláru je pripojený Certifikát autentickosti poskytujúci záruku pravosti, rýdzosti vzácneho kovu a najvyššej kvality razby.

Pozor, ponuka je prísne limitovaná!

Príslusenstvo

Áno, chcem začať zbierať pamätné medaily zušľachtené rýdzim zlatom 999/1000 z kolekcie Život M. R. Štefánika. Objednávam si prvú medailu zo základného kovu M. R. Štefánik zušľachtenú rýdzim zlatom 999/1000 za cenu € 39,95 vrátane poštovného a balného. Peniaze nezasielam dopredu, medaila M. R. Štefánik zo základného kovu zušľachtená rýdzim zlatom 999/1000, bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Pokiaľ si medailu M. R. Štefánik ponechám, objednám si tak ďalšie pamätné medaily z kolekcie Život M. R. Štefánika. Tie budem dostávať približne raz za mesiac, každú za cenu € 39,95 (+ € 3,95 poštovné a balné). Každú medailu zušľachtenú rýdzim zlatom 999/1000 môžem vrátiť do 14 dní odo dňa jej doručenia. V takomto prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola pamätná medaila zakúpená. Zbieranie pamätných medailí z kolekcie Život M. R. Štefánika môžem kedykoľvek ukončiť. O svojom rozhodnutí ukončiť zbieranie musím bezodkladne informovať Národnú Pokladnicu písomne, telefonicky alebo emailom.

Táto ponuka je platná do 31. decembra 2022, pokiaľ nedôjde k vypredaniu zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku pamätných medailí z kolekcie Život M. R. Štefánika a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu kolekcie. Po ukončení objednávky Vám už nebudú ďalšie medaily z kolekcie zasielané. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Spoločnosti skupiny Samlerhuset BV

Upraviť nastavenie súborov cookie môžete kliknutím na tento odkaz.