Je 2. decembra roku 1805, skoré ráno. Na Morave, neďaleko Brna, zaznejú prvé výstrely z diel. Začína jedno z najdôležitejších stretnutí napoleonských vojen!

V bitke pri Slavkove si francúzsky vojvodca Napoleon Bonaparte, vďaka majstrovskej taktike, zaistil drvivé víťazstvo a takmer nesmrteľnú slávu. Nie je preto náhodou, že táto dejinná udalosť spoločne s oslavou 250. výročia od narodenia Napoleona dala vzniknúť unikátnej minci so skvostnými parametrami.

Emisia bola vyrazená v roku 2019, a to v rovnaký deň, v ktorom prebehla slávna bitka, teda 2. decembra. Každý zo 750 exemplárov je vyrazený v tej najvyššej mincovej kvalite. Pre razbu mince bolo zvolené certifikované rýdze zlato.

  • Hlavnou doménou Averzu je vyobrazenie francúzskej kráčajúcej Slobody "Sower" s vzdušnými dlhými šatami, vlajúcimi vlasmi a čepcom na hlave. Vedľa postavy vystupujú písmená "RF", skratka pre Republiku Francúzsko, krajinu, v ktorej bola minca vyrazená. Pozadie postavy Slobody dopĺňa zvislé a pozdĺžne šrafovanie mince s kruhovitým dozdobením dvanástich hviezd.

  • Hlavnou dominantou reverzu je Napoleon sediaci na vzpínajúcom sa koni, vyrážajúci do bitky. Bojový nádych mince dopĺňajú vojaci, sústredení okolo Napoleona v rôznych bojových pozíciách. Zaujímavým doplnením je polovičné zobrazenie rubu aj lícu historickej mince, jedného franku. Každý zo symbolov - vavrínový veniec, légia cti, alebo kruhovité zdobenie jedného franku v podobe včiel je zakomponovaný tak, aby doplnil význam mince.

Certifikované zlato môžeme nazývať tiež Férovým zlatom, alebo zodpovedne vyťaženým zlatom. Či tak alebo onak, certifikácii zlata od základu predchádza zodpovedná ťažba tohto žltého kovu. Aliancia ARM, ktorá poskytuje banským spoločnostiam certifikáciu je garanciou zodpovednosti týchto spoločností k svojim baníkom a k ťažobnému prostrediu.

Objednávkou získate:

  • Emisiu, razenú do 7,78 g rýdzeho, certifikovaného zlata
  • Emisiu, razenú presne v deň výročia bitky
  • Istotu veľmi nízkej limitácie, len 750 ks
  • Záruku najvyššej mincovej kvality razby
  • Certifikát autentickosti a elegantnú kazetu

Či už ste obdivovateľ histórie, zberateľ unikátnych mincí, alebo premýšľate o exkluzívnom darčeku, táto minca je správnou voľbou! Minca je bezpečne uchovaná v priehľadnej numizmatickej kapsule a spolu s ňou je vložená do elegantnej kazety, v ktorej ju možno štýlovo prezentovať, alebo vystavovať.

Proces získania certifikácie

je často veľmi náročný, nákladný a môže trvať niekoľko rokov. Bane musia spolu kompletne zmeniť svoje fungovanie a začať pracovať tak, aby naplnili vysoký štandard, ktorý certifikácia vyžaduje. K dosiahnutiu certifikácie a finančnej podpory im preto pracovníci z Aliancie pre zodpovednú ťažbu pomáhajú a ich činnosť spoločne s ďalšími kontrolnými orgánmi monitorujú. Plné znenie nášho článku o certifikácii nájdete tu.

Bitka pri Slavkove

alebo aj bitka troch cisárov, prebehla 2. decembra roku 1805 na Morave. V týchto miestach bolo drvivo porazené francúzskou armádou, vedenou cisárom Napoleonom vojsko III. koalície na čele s cárom Alexandrom I., generálom M. I. Kutuzovom a cisárom Františkom I. Táto bitka patrí medzi majstrovské diela taktiky, pretože víťazstvo Napoleona rozbilo zväzok III. koalície, ale veľmi tiež ovplyvnilo usporiadanie štátnych celkov vo vtedajšej strednej Európe.

Francúzsky generál a cisár Napoleon I. Bonaparte ovládol vo svojej dobe polovicu Európy a vďaka jeho veľmocenským ambíciám padli za obeť státisíce ľudí. Vojakov si získal svojím zápalom, odvahou a inteligenciou. Uctievali ho a mali proti nemu veľký rešpekt. Bojovať pre neho znamenalo ísť v ústrety víťazstvu a zdieľať s ním časť jeho slávy. Napoleon sa zúčastnil mnohých vojen a dobíjal jedno územie za druhým. Jeho mimoriadne významným počinom v oblasti finančníctva bolo založenie Francúzskej banky a reforma daňového systému.

Tieto reformy viedli k zlepšeniu francúzskej ekonomiky a vďaka ich úspešnosti bol v roku 1802 vymenovaný doživotným 1. konzulom republiky. Na základe toho sa neskôr stal francúzskym cisárom Napoleonom I. Korunovácia prebehla za prítomnosti pápeža Pia VII., Za cisára sa však korunoval sám.

Áno, objednávam si zlatú mincu Napoleon v bitke pri Slavkove za cenu € 1 190 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a originálne balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Razba:
v deň výročie bitky
Kov:
Certifikované rýdze zlato (999/1000)
Priemer:
37 mm
Hmotnosť:
7,78 g
Kvalita:
Najvyššia mincová
Nominálna hodnota:
50 EUR
Krajina pôvodu:
Francúzsko
Rok emisie:
2019
Limitácia:
750 ks