Rezerváciou získáte:

  • Umeleckú medailu zušľachtenú rýdzim zlatom (999/1000)
  • Individuálne číslovanie na hrane medaily
  • Istotu nízkej limitácie - 10 000 kusov
  • Darček - historickú nástennú mapu ČSR z roku 1930
  • Certifikát autentickosti

Umelecká medaila, exkluzívne vydaná len Národná Pokladnicou, bola vyrazená pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa. Mincovým kovom je zliatina medi a niklu (CuNi), hmotnosť 15 gramov a priemer 33 milimetrov. Nájdete ju iba v ponuke Národnej Pokladnice. Medaila je individuálne číslovaná na svojej hrane.

Na averze a reverze nájdete umelecké vyobrazenie štátneho znaku republiky československej, dvojjazyčný opis "100. výročie vzniku Československa" a letopočty ohraničujúce výročia 1918 - 2018.

Objednávkou získate:

  • Umeleckú medailu zušľachtenú rýdzim zlatom (999/1000)
  • Individuálne číslovanie na hrane medaily
  • Striktnú limitáciu, 10 000 kusov
  • Darček - Historická nástenná mapa ČSR z roku 1930
  • Certifikát autentickosti

Aj napriek tomu, že sa stáročia našej histórie niesli v duchu nadvlády iných mocností, túžba po slobode bola pre niektorých, ako T. G. Masaryk alebo M. R. Štefánik, nezastaviteľná.

Práve im sa podarilo vymaniť Československo z područia Rakúsko-Uhorska a zabezpečiť tým pre našu krajinu historický zlom. A to nielen vyznačením konečných hraníc republiky, ale aj zmenou kultúry a národa všeobecne. V roku 1916 založili v Paríži M. R. Štefánik, T. G. Masaryk a Edvard Beneš Československú národnú radu, čo viedlo k vyznačenie hraníc samostatného Československa.

Dňa 28. októbra 1918 dochádzalo ku schádzaniu ľudu od ranných hodín. Rozšírila sa totiž informácia o rakúsko-uhorskom prijatí podmienok kapitulácie. Podmienky obsahovali aj uznanie autonómie národov monarchie, ktoré si ľudia vyložili ako uznanie nezávislosti. Národný výbor vydal vyhlásenie o vzniku republiky a prevzal kontrolu nad úradmi. 28. október je považovaný za deň, kedy vzniklo samostatné Československo. Večer 28. októbra vydal Národný výbor prvý zákon, recepčný zákon.

Áno, objednávam si pamätnú medailu k 100. výročiu vzniku Česko-Slovenska za cenu € 9,90 (+ € 4,99 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Špecifikácia
Kov:
Cu
Priemer:
33 mm
Hmotnosť:
15 g
Krajina pôvodu:
Česká republika
Rok emisie:
2018
Limitácia:
10 000 kusov