Táto numizmatická ponuka je až z ďalekej Austrálie a je zlatá! Predstavujem Vám numizmat spojený zo zlatou horúčkou, ktorá u protinožcov vypukla v druhej polovici 19. storočia.

Mincovým kovom nemôže byť iný kov než rýdze zlato, konkrétne 1/10 unce, teda 3,111 gramov. Priemer mince je 16,60 milimetrov a limitácia iba 1000 exemplárov. Je vyrazená v najvyššej mincovej kvalite - Proof.

Príbeh mince začína dávno pred jej razbou. Vraciame sa späť časom do 5. februára roku 1869. V tento deň bol nájdený doteraz najväčší naplavený (aluviálny) zlatý nuget na svete. Vážil neuveriteľných 72 kilogramov a bol pomenovaný ako „The Welcome Stranger“, voľne preložené ako „Vitaj cudzinec“, alebo „Vítaný cudzinec“.
(Pokračovanie zaujímavého príbehu si môžete prečítať vo vedľajšej sekcii s názvom Príbeh mince.)

  • Na averze mince je vyobrazený zlatý nuget. V okruží je uvedený rok objavenia zlatej hrudy spoločne s rokom razby, názvom nugetu, rýdzosťou a použitým kovom.

  • Reverz radiačne zdobí portrét jej Veličenstva kráľovnej Alžbety II. V okruží je uvedená nominálna hodnota a krajina vydania.

Objavenie nugetu si Austrália pripomína už od roku 1986, kedy štátna mincovňa v Perthe vydala prvú sériu. Počas nasledujúcich rokov sa dizajn ďalších razieb menil, len klokan na averze ostal, až do tejto razby. Na finálnej podobe mince sa podieľal mincový dizajnér a medailér Stuart Devlin.

Rezerváciou získate:

  • 3,111 gramu rýdzeho zlata (Au 999/1000)
  • Istotu veľmi nízkej limitácie - len 1000 ks
  • Záruku najvyššej mincovej kvality razby (Proof)
  • Originálny box a certifikát autentickosti

Táto minca je nespochybniteľnou oslavou kovu, z ktorého je vyrobená. Či už uvažujete o zlatom prírastku do vašej zbierky alebo premýšľate o trblietavom darčeku, najväčší zlatý nuget je skvelou voľbou.

Zlatú hrudu našli dvaja britskí zlatokopovia John Deason a Richard Oates iba 3 centimetre pod zemou. Pôvodným povolaním ťažbári cínu sa vydali za šťastím rovnako, ako tisíce ich krajanov a neváhali pre bohatstvo a slávu zdolať polku zemegule. Po niekoľkých rokoch vyčerpávajúcej práce v austrálskych doloch sa tak na oboch usmialo poriadne šťastie.

Pra pra vnuk Johna Deasona uviedol, že Nugát bol nájdený, keď Deason vzal svojho syna na prechádzku, behom ktorej ho ťahal na káričke. Keď sa náprava káry zrazu rozbila, neovládateľný vozík sa rútil priamo oproti veľkému stromu. „Deason sa rozbehol synovi na pomoc a keď ho vyslobodil z káry, všimol si zlaté šupinky, ktoré ostali prilepené na kolesách vozíka“. Keď zbadal vyčnievajúcu špičku nugetu trčať zo zeme, poslal syna pre Oatsa a následne všetci traja hrudu vytiahli.

Deason odviezol nuget domov s tým, že musí manželke Catherine „niečo“ ukázať. Catherine Deasonovú otravovali neustále návštevy manželových „kamarátov“, ktorých pravidelne volal na „pohárik“ a tak zvolala: „Dúfam, že to nie je ďalší nevítaný cudzinec!“ Deason odpovedal:: „Nie, je to vítaný cudzinec“ A tak obaja razom vymysleli názov tohto pokladu.

V dobe objavu neboli k dispozícii váhy natoľko presné, aby určili hmotnosť tak veľkého kusu. Preto bol nugát rozdelený na tri časti. Deason & Oates za ne dostali 9381 Libier. To dnes odpovedá viac než jednému miliónu Libier.

Áno, objednávam si mincu Australský zlatý nuget na minci z rýdzeho zlata za cenu € 299 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze zlato (999/1000)
Priemer:
16,60 mm
Hmotnosť:
3,111 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
Nominálna hodnota:
15$
Krajina pôvodu:
Austrália
Rok emisie:
2019
Limitácia:
1000 ks