Keď sa povie Veľká Sfinga, tak sa každý z nás v mysli prenesie do starodávneho Egypta, k brehom Nílu, do doby faraónov a predstaví si majestátnú záhadnú sochu, ktorá má telo leva s ľudskou hlavou a mužskou tvárou. Hlavu zdobí charakteristická pokrývka faraónov nazývaná "nemes", ktorá bola symbolom moci.

A práve túto významnú pamiatku dávnej minulosti by sme Vám radi predstavili prostredníctvom unikátnej zlatej mince s motívom Veľkej Sfingy v Gíze. Jedinečná minca bola vyrazená do 3,11 g rýdzeho zlata 999/1000 špeciálnym lešteným razidlom v najvyššej mincovej kvalite a jej priemer je 18 mm.

  • Averz zobrazuje oficiálnu pečať štátu Niue, hodnotu mince a rok 2021, teda rok, kedy bola vydaná.

  • Reverz zdobí motív majestátnej Veľkej Sfingy v Gíze a opis "WONDER OF THE WORLD", v preklade "Div sveta".

Neváhajte a objednajte si jeden z iba 1000 exemplárov ešte dnes!

Veľká Sfinga v Gíze je jednou z najstarších pamiatok na svete, ktoré kedy boli stvorené človekom. Kolosálna vápencová socha leží na západnom brehu Nílu v Gíze v okolí impozantných pyramíd. Komplex bol postavený na dôležitej križovatke medzi Dolným a Horným Egyptom na okraji púšte.

Impozantný pamätník nechal pravdepodobne zhotoviť egyptský faraón Rachef zo ​​4. dynastie okolo 26. storočia pr. n. l., pričom socha mala zobrazovať jeho tvár. Sfinga bola vytesaná z jedného kusu vápenca a vďaka svojim úctyhodným rozmerom 73 m dĺžky, 20 m výšky a 19 m šírky patrí medzi najväčšie sochy na svete. Jej stavba bola ovplyvnená egyptskou mytológiou, v ktorej nadpozemské bytosti boli zobrazované ako hybrid človeka a zvieraťa. Sfinga má levie telo s ľudskou hlavou a mužskou tvárou. Hlava je zdobená charakteristickou parochňou faraónov.

Zvyšky červeného pigmentu nájdené na jej tvári a modrý a zlatý pigment na pokrývke jej hlavy naznačujú, že Sfinga bola kedysi farebná. Egyptológovia odhadujú, že jej stavba trvala 3 roky a na jej prácach sa podieľalo okolo 100 robotníkov s kamennými kladivami a medenými dlátami. Originálny názov Sfingy nie je dodnes známy. V období Novej ríše (16. - 11. storočí pr. N. L.) bola považovaná za podobizeň slnečného boha Harmachise, zvaného "Hôr na obzore".

Veľká Sfinga sa počas svojho dlhého života stala niekoľkokrát obeťou egyptského piesku. Prvý doložený pokus o vykopanie pieskom pochovanej Sfingy prebehol v 14. storočia pr. nl. l. na popud faraóna Thutmosa IV. Počas nasledujúcich troch tisícročí, však bola opäť pochovaná pod nánosmi naviateho piesku. Až v 20. rokoch 20. storočia bola úplne vykopaná.

Áno, objednávam si zlatú mincu Veľká Sfinga za cenu 499 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Cenu mince je možné uhradiť naraz alebo vo forme 3 bezúročných mesačných splátkach 3x 163,33 € (+ 4,99 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, produkt bude hradený pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, produkt môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bol produkt zakúpený. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 31. decembra 2024 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze zlato 999/1000
Priemer:
18 mm
Hmotnosť:
3,11 g
Kvalita:
Najvyššia mincová kvalita - Leštené razidlo
Nominálna hodnota:
5 $
Krajina pôvodu:
Niue
Rok emisie:
2021
Limitácia:
1000 pre cely svet