Predstavujeme Vám exkluzívnu a skutočne raritnú mincu. Ide o skutočnú revolúciu v zbieraní numizmatov z rýdzeho zlata, pretože pokrok sa nezastaví pred ničím uvádzame na trh veľmi neobvyklú mincu v tvare tehličky z rýdzeho zlata. Numizmat je razený v najlepšej mincovej kvalite vo veľmi neobvyklom rozmere 6 x 11 milimetrov s hmotnosťou 1/100 trójskej unce.

Táto numizmatická premiéra limitovanej zlatej mince v tvare tehličky nesie na svojej averznej strane portrét najznámejšej panovníčky Alžbety II. spoločne s uvedením rýdzosti, váhy a označenie zlata. Reverzná strana oproti tomu hlása heslo: IN GOLD WE TRUST! teda VERÍME V ZLATO!

Aj v tejto dobe je zlato vnímané ako symbol bohatstva a moci. Ľudia sa naháňajú za jeho vidinou a vynakladajú k jeho získaniu obrovské úsilie. Najskôr aj preto, o ako vzácny kov sa jedná: je približne dvadsaťkrát vzácnejšie ako iné vzácne kovy a preto je zlato to, v čo veríme!

Objednávkou získate:

  • Jedinečnú mincu v tvare tehličky
  • 1/100 trójskej unce v rýdzom zlate
  • Exkluzívne rozmery mince 6 x 11 mm
  • Najlepšiu mincovú kvalitu
  • Špeciálnu archivačnú kapsulu


REVOLÚCIA v zbieraní numizmatov z rýdzeho zlata začína touto mincou, preto neváhajte a objednajte si numizmatickú limitovanú premiéru z rýdzeho zlata! Nepremeškajte túto jedinečnú ponuku!

Do dnešných dní nevieme, kedy bolo zlato objavené človekom. Už od pradávna však bolo zlato uznávanou menou, ktorá bola veľmi rozšírená. Svedčí o tom aj najstarší dochovaný záznam z roku 1091 pr. n. l. Z Číny, ktorá označuje zlato ako oficiálne platidlo. Dôvodom pre využívanie tohto kovu je okrem iného aj jeho mäkkosť, vďaka ktorej sa zo zlata dali raziť zlaté mince. Pravdepodobne najstaršou a najrozšírenejšou zlatou mincou bol dukát, ktorý bol hojne využívaný v mnohých kráľovstvách (a cisárstvach) po celej Európe. Prvými zlatými mincami na našom území, sú keltské Stater, ktoré sú známe aj pod pojmom dúhovky.

19. storočie bolo storočím tzv. zlatých horúčok. Jednalo sa o hromadné presuny zlatokopov do miest, kde sa začalo objavovať zlato, pod vidinou rýchleho a ľahkého zbohatnutia. To sa ale týkalo len niekoľkých mála vybraných šťastlivcov. Najznámejšie horúčky prebehli v rokoch 1803 (v Severnej Karolíne), 1848 (v Kalifornii), 1861 (Sobia zlatá horúčka v Britskej Kolumbii) a 1896 (Zlatá horúčka na rieke Klondike, ktorej sa zúčastnilo viac ako 100 000 ľudí).

Zlato je dodnes vnímané ako symbol bohatstva a moci. Ľudia sa naháňajú za jeho vidinou a vynakladajú k jeho získaniu obrovské úsilie. Najskôr aj preto, o ako vzácny kov sa jedná: je približne dvadsaťkrát vzácnejšie ako striebro, ktoré bolo ako platidlo hojne využívané v stredoveku. V súčasnosti zlato vyhľadávajú investori, ktorí veria v jeho dlhodobú stabilitu. Jeho cenu dnes ovplyvňuje najmä kurz amerického dolára, inflácia, výšky úrokových sadzieb a v neposlednom rade aj globálne udalosti.

Áno, objednávam si zlatú mincu v tvare tehličky In gold we trust za cenu € 89 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Zlato 999/1000
Priemer:
6 x 11 mm
Hmotnosť:
1/100oz
Kvalita:
Proof
Nominálna hodnota:
2,50 $
Krajina pôvodu:
Niue
Rok emisie:
2021