Mária Terézia, naša kráľovná vo večnom zlate!

Národná Pokladnica k ucteniu významnej udalosti - 280. výročia veľkolepej korunovácie Márie Terézie - vyrazila vyrazila prekrásnu pamätnú medailu zo 14-karátového zlata (Au 585/1000).

Prekrásna medaila je vyrazená v najvyššej kvalite - lešteným razidlom a umožňuje vyniknúť aj tým najmenším detailom tohto exempláru. Priemer medaily dosahuje 18 milimetrov a hmotnosť 1,2 gramu.

  • Averz medaily je inšpirovaný medailou z roku 1888 na počesť stavby pamätníku Márie Terézie vo Viedni.
    Autorom je medailér Umberto de Michelis.
  • Reverz medaily je reprodukcia 30 grajciarovej mince z 18. storočia s rokom uhorskej korunovácie.

Skompletizujte si svoj numizmatický album o najcennejší numizmat Vašej zbierky a objednajte ihneď, predtým než bude striktne limitovaná razba vypredaná!

Objednávkou medaily získate:

  • 14-karátové zlato
  • Prísne limitovanú edíciu
  • Najvyššiu kvalitu razby – leštené razidlo
  • Certifikát autentickosti

Mária Terézia, z Božej vôle rímska cisárovná

Vyššia postava než je priemer. Krásna postava, ale po mnohých pôrodoch je jej postava zavalitejšia. Ľahký krok a majestátne držanie tela. Tvár okrúhla, plná, čelo hladké. Obočie výrazné. Oči veľké, živé a zároveň dobromyseľné s jasnobelasou farbou. Vlasy plavé s miernym nádychom do hrdzava. Výraz je úprimný a veselý. Spôsob reči priateľský a príjemný. Nemožno poprieť, že to je pekná žena, ktorá je obdarená živým a silným duchom. Vďaka, ktorému je schopná riadiť štát. Má vynikajúcu pamäť a bystrý rozum. Vie sa výborne ovládať a koncentrovať.

Takto opísal Máriu Teréziu pruský vyslanec, gróf Otto Christoph Podewils vo svojej správe z roku 1747.

Nebol však sám, na koho zapôsobila. Písalo sa o nej ako o „jednom z najkrajších zjavov v Európe“. Nebola však známa iba svojou krásou. Okrem kráľovských povinností a reformovaní ríše porodila 16 detí. Jej work-life by sa z dnešného pohľadu dal považovať za mimoriadne úspešný.

Áno, objednávam si pamätnú medailu „Mária Terézia, naša kráľovná na zlatej medaile" za cenu 149,95 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 31. decembra 2024 alebo do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Zlato 585/1000
Priemer:
18 mm
Hmotnosť:
1,20 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
Krajina pôvodu:
Slovenská republika
Rok emisie:
2021
Limitácia:
1741 kusov