Slovenská národná hymna na medaile zo zlata!

Janko Matúška

Národná Pokladnica k ucteniu 200. výročia narodenia Janka Matúšku vyrazila medailu, ktorý pripomína zároveň 177 rokov od vzniku piesne, ktorú si za svoju hymnu zvolil sám národ.

Prekrásna medaila je vyrazená do 14-karátového zlata v najvyššej kvalite - lešteným razidlom a umožňuje vyniknúť aj tým najmenším detailom tohto exempláru.

Skompletizujte si svoj numizmatický album o najcennejšiu medailu Vašej kolekcie a objednajte ihneď, predtým než bude striktne limitovaná razba vypredaná!

Objednávkou medaily získate:

  • 14-karátové zlato
  • Prísne limitovanú edíciu
  • Najvyššiu kvalitu razby – leštené razidlo
  • Certifikát autentickosti

Averz medaily zdobí prvá sloha slovenskej hymny a ľudový motív. Na reverze sa nachádza slovenský štátny znak, osem lipových listov symbolizujúcich počet krajov a opis na okruží.

Slovenská národná hymna

Pieseň Nad Tatrou sa blýska vznikla v turbulentných časoch slovenského zjednocovania a horlivej činnosti. Cieľom jej autora a ďalších národovcov, ktorí ju šírili bolo povzbudiť neistý a utláčaný národ.

Romantický básnik a dramatik s nenaplneným talentom, Janko Vlastimil Matúška ju zložil 5. marca 1844 na melódiu ľudovej piesne Kopala Studienku. Všetko sa odohralo pri príležitosti protestného opustenia evanjelického lýcea vo vtedajšom Prešporku. Dvadsaťdva študentov sa tak rozhodlo na základe toho, že Ľudovítovi Štúrovi zakázali prednášať a následnej aj pracovať. Jedenásti z nich, vrátane Janka Matúšku, odišli do Levoče a preto bola báseň známa najprv pod názvom Prešporskí Slováci, budúci Levočania, neskôr aj ako Dobrovoľnícka.

Rukopis autora sa nezachoval a ani potvrdené autorstvo, čo viedlo k polemike o skutočnom Matúškovom autorstve. Potvrdilo sa to až v roku 1966 aj na základe zachovaného zápisu v denníku Matúškovho spolužiaka Viliama Paulinyho-Tótha z roku 1844.

Vysoké Tatry, ktoré hrajú hlavnú rolu v tejto piesni, boli pre Janka Matúšku symbolom hrdosti a stálosti. Autor sa snažil poukázať na to, že síce národ môže pominúť ale jeho príroda zostane živým dôkazom jeho skutkov.

Prvá sloha sa stala najskôr v roku 1918 súčasťou Československej hymny, kedy sa do začiatku druhej svetovej vojny používala dokonca aj nemecká či maďarská verzia. So vznikom samostatnej Slovenskej republiky v roku 1993 prišla aj nová slovenská štátna hymna, ktorá pozostáva z prvej a druhej slohy.

Áno, objednávam si pamätnú medailu „Slovenská národná hymna na zlatej medaile" za cenu 149,95 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 31. decembra 2024 alebo do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Zlato 585/1000
Priemer:
18 mm
Hmotnosť:
1,20 g
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby - leštené razidlo
Krajina:
Slovensko
Rok razby:
2021