Na počesť 175. výročia kalifornskej zlatej horúčky bola emitovaná zlatá minca v tvare tehličky s rozmermi 6 x 11 mm. A Vy sa teraz môžete stať jedným z 9 999 zberateľov z celého sveta, ktorý sa môže pýšiť jej vlastníctvom!

Zlatá minca zo zberateľsky obľúbenej série In Gold We Trust je vyrazená do 1/100 unce rýdzeho zlata 999/1000. Oficiálna minca je vyrazená v najvyššej mincovej kvalite, ktorá je zberateľmi najviac cenená, a podlieha prísnej limitácii 9 999 ks pre celý svet.

Zlatá minca In Gold We Trust California

Dizajn mince pripomína zlatú horúčku v Kalifornii, ktorá bola kľúčovým okamihom v dejinách Spojených štátov amerických. Zlatonosný piesok v rieke American v Kalifornii prilákal tisíce ľudí, ktorí túžili zbohatnúť na nájdenom zlate. Tento nárast populácie a obchodu priniesol obrovské zmeny v ekonomike a spoločnosti Kalifornie a významne prispel k rastu a rozvoju zvyšku západného pobrežia USA.

Averzná strana zobrazuje erb Gibraltáru, nominálnu hodnotu 50 pencí a popis vlastností mince: jej gramáž a rýdzosť. Reverz nesie nápis CALIFORNIA GOLD RUSH 175.

Aj Vy teraz môžete získať oficiálnu zlatú mincu pripomínajúcu kalifornskú zlatú horúčku, ktorá sa dodnes považuje za jednu z najvýznamnejších udalostí v histórii Spojených štátov amerických.

Áno, objednávam si zlatú mincu v tvare tehličky In gold we trust za cenu 99,90 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze zlato 999/1000
Rozmery:
6 x 11 mm
Hmotnosť:
1/100 oz
Kvalita:
Najvyššia mincová kvalita
Nominálna hodnota:
50 pencí
Krajina pôvodu:
Gibraltár
Rok emisie:
2023
Limitácia:
9 999 ks.