Výročie narodenia Jána Pavla II.

a sestry Emmanuelle

Strieborná minca uctievajúca významné náboženské osobnosti!

Predstavujeme Vám mimoriadne krásnu striebornú mincu s portrétom slávneho pápeža Jána Pavla II . Numizmat, venovaný nielen jednému z najslávnejších svätých mužov v histórii ľudstva, je emitovaný preslávenú Parížskou mincovňou a bol vyrazený vo veľmi nízkej limitácii - len 2000 exemplárov pre celý svet! Parížska mincovňa je verejná inštitúcia, ktorej hlavnou náplňou je výroba mincí a medailí. Bola založená v roku 864 kráľom Karolom II. Holým a je jednou z najstarších francúzskych inštitúcií.

Minca je razená do striebra o rýdzosti 900/1000, jej hmotnosť je 22,2 gramov a priemer dosahuje 22 milimetrov. Nominálna hodnota numizmatu je 10 eur. Numizmat je spracovaný v najvyššej mincovej kvalite a razený zvláštnym razidlom, ktoré mu dáva špeciálny historický vzhľad, hoci ide o novo razenou emisiu v kvalite Proof. Kladivové razidlo je natoľko špeciálny, že razia numizmat po jednotlivých kusoch. Vďaka tomu je každá minca originálna.

Na averze mince je vyobrazený portrét sestry Emmanuelle, ktorá bola belgicko-francúzska rehoľníčky z Kongregácie sestier Notre Dame de Sion, desaťročia pôsobila v chudobných štvrtiach Káhiry, kde sa starala predovšetkým o siroty a opustené deti. Na sklonku života žila vo Francúzsku a viedla kampaň na podporu bezdomovcov. Jej vysoko oceňovaná humanitárna práca jej vyniesla porovnanie s Matkou Terezou, dlhodobo patrila medzi desať najobľúbenejších osobností Belgicka a Francúzska a bola nositeľkou najvyšších štátnych vyznamenaní týchto štátov.

Reverz mince nesie kompozíciu zo života bývalého pápeža Jána Pavla II. Moment z jeho života je do mince doslova vyrazený. Jedná sa o jeho návštevu vo Vatikáne, kde stojí na balkóne a žehná ľudu. Na reverze je ďalej vyrazená značka krajiny emitenta RF (République francaise, slovensky Francúzska republika), rok razby 2020, označenie nominálnej hodnoty mince 10 eur a tiež nápis s letopočtom 1920-2005, ktorý značí rok narodenia a rok úmrtia pápeža.

Tento rok si pripomíname 100. výročie narodenia Jána Pavla II. a 112. výročia narodenia sestry Emmanuelle, na ktorých počesť bola táto prekrásna strieborná emisie vyrazená.

Objednávkou získate:

  • 22,2 gramov striebra 900/1000
  • Striktnú limitáciu - iba 2 000 emisií celosvetovo
  • Unikátny dizajn prepájajúci 100. výročie narodenia Jána Pavla II. a 112. výročia narodenia sestry Emmanuelle
  • Originálnu kazetu vrátane Certifikátu autentickosti

Oslávte významné výročia týchto dvoch náboženských osobností spolu s výnimočnou striebornou mincou!

Ján Pavol II. bol mužom mnohých záujmov a záľub. Ešte pred vzostupom do vrcholných cirkevných úradov písal básne, divadelné hry a filozofické pojednanie. Snažil sa pokresťančiť existencialistickú filozofiu. Ako biskup a pápež sa sústredil už predovšetkým na teológiu a pastoráciu. Známy bol vrelým vzťahom ku kultúre ľudového katolíctva a otvorenosťou k iným náboženstvám, ako aj záľubou v športe. Vo veľkonočnú nedeľu, 27. apríla 2014, bol Ján Pavol II. svätorečený. Kanonizačný obrad viedol na Svätopeterskom námestí vo Vatikáne pápež František. Kanonizáciu sledovalo priamo na námestí sv. Petra približne 500 tisíc ľudí. Svet ho poznal
ako obhajca práv slabých a utláčaných. Pre veriacich bol tento najobľúbenejší pápež milujúcim otcom.

Sestra Emmanuelle sa narodila v Bruseli francúzskemu otcovi a belgickej matke. Vyštudovala filozofiu na Sorbone. Napísala o svojej práci niekoľko kníh a aj napriek vysokému veku viedla aktívny život a vystupovala na verejnosti, okrem iného viedla kampaň za práva chudobných ľudí a bezdomovcov. Dlhodobo patrila medzi desať najobľúbenejších postáv Francúzska a Belgicka, často ju porovnávali s Matkou Terezou. Vyjadrovala sa k celej rade spoločenských a cirkevných otázok, okrem iného razila názor, že by mal byť zrušený povinný celibát rímskokatolíckych kňazov. Zomrela v spánku v domove dôchodcov v obci Callian necelý mesiac pred svojimi stými narodeninami.

Áno, objednávam si striebornú mincu Jan Pavol II. a Emmanuelle za cenu € 89,90 (+ 4,99 € poštovné a balné). Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Striebro 900/1000
Priemer:
22 mm
Hmotnosť:
22,2 gramov
Kvalita:
Proof
Rok emisie:
2020
Limitácia:
2 000 kusov celosvetovo
Emitent:
Monnaie de Paris