Svätý Juraj- obľúbený patrón na striebornej minci

Národná Pokladnica s hrdosťou predstavuje jedinečný numizmat z veľmi rešpektovanej a uznávanej numizmatickej veľmoci – Ruskej federácie. Prekrásna strieborná minca vyobrazuje jedného z najobľúbenejších svätcov na svete – Svätého Juraja.

Uvedená prísne limitovaná emisia bola vyrazená z rýdzeho striebra a má tieto parametre: priemer 39 milimetrov, hmotnosť 1 trójska unca (približne 31,1 gramov striebra rýdzosti 999/1000) a nominálna hodnota 3 ruble.

  • Averz mince zdobí veľmi pekná a jednoduchá kompozícia, ktorej základ tvorí postava svätého Juraja na koni, vyobrazený v klasickej situácii – v boji s drakom. Svätý Juraj je považovaný za patróna niekoľkých svetových veľmocí: Palestíny, rodnej krajiny Jurajovej matky, Gruzínska, Anglicka, Ruska, Katalánska, Grécka či Bulharska. Je tiež ochrancom miest Janova, Moskvy, Ľubľany a mnohých ďalších. Sv. Juraj je patrónom rytierov, vojakov, baníkov, sedlárov, kováčov, debnárov, pocestných, roľníkov či skautov.

Objednávkou mince získate:

  • 31,1 gramov rýdzeho striebra
  • jednu z celosvetovo najvyhľadávanejších strieborných mincí
  • Certifikát autentickosti
  • prekrásny design
  • zadarmo čierny rám pre vystavenie mince!

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Hmotnosť:
31,1 g
Priemer:
39 mm
Kvalita :
BU – Bežná kvalita
Rok emisie:
2016
Nominálna hodnota:
3 ruble

Podľa legendy sa svätý Juraj narodil v kresťanskej rodine okolo roku 270 nášho letopočtu v Kapadócii. Jeho otec slúžil ako dôstojník v rímskej armáde a zomrel krátko po narodení syna Juraja. Jeho ovdovelá matka sa potom so svojim synom vrátila do svojho rodného mesta Lod (grécko-latinské pomenovanie Lydde), kde mu poskytla vzdelanie.

Legendárny príbeh o svätom Jurajovi a drakovi je pravdepodobne východného pôvodu, jeho najstaršia verzia pochádza zo začiatku 11. storočia. Vypráva o tom, ako si pri prameni zásobujúceho mesto Lod postavil hniezdo drak. Obyvatelia museli kvôli vode každy deň na chvíľu vylákať draka z hniezda. Ako návnada slúžila ľudská obeť určená losovaním. Keď los padol na kráľovu dcéru, zúfalý kráľ prosil pre ňu o milosť, ale márne. Princezná bola predložená drakovi v svadobných šatách. Juraj, ktorý sa dopočul o drakovi, sa rozhodol bojovať s ním. Prežehnal sa znamením kríža a pustil sa do boja s drakom, ktorému kopijou spôsobil hlbokú ranu. Princeznin svadobný podväzok potom použil ako obojok a doviedol draka do mesta. Tam vyzval ľudí, aby prijali kresťanstvo a nechali sa pokrstiť, potom vraj draka zabije.

Áno, objednávam si striebornú mincu Svätý Juraj za cenu € 79,95 (+ € 3,95 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30. 6. 2019 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach (nová verzia od 25. 5. 2018 z dôvodu prijatia novej legislatívy).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.