Predstavujem vám milú pripomienku najvýznamnejšieho kresťanského sviatku. Minca Veselé Vianoce z 1/10 trojskej unce (3,11 gramov) rýdzeho zlata (Au 999/1000) sa zaradí medzi najžiadanejšie numizmaty s vianočnou tematikou.

Numizmat je spracovaný v najvyššej mincovej kvalite (v kvalite Proof) a vyrazený pomocou špeciálneho lešteného razidla. Leštený povrch mince razenej v tejto špičkovej kvalite má rovnaké vlastnosti ako zrkadlo, a preto okrem iného vytvára odrazom svetla rôzne efekty, ktoré sa zdajú pod rôznymi uhlami pohľadu inak farebne ladené.

  • Averzná strana nesie nominálnu hodnotu 5 dolárov, portrét kráľovnej Alžbety II. Ďalej rok a krajinu vydania.

  • Na reverze emisie je prekrásny výjav zimnej krajiny s padajúcimi vločkami, letiacou kométou a cválajúcim sobom. Scenéria je doplnená nápisom "Santas gold" (Santovo zlato). Okružie mince je osadené prianím Veselých Vianoc v mnohých svetových jazykoch vrátane Slovenčiny a Češtiny. V spodnej časti je logo nadácie Santa Clausa.

Logo Santa Claus Fundation

Nápis "Santovo zlato" nie je na minci náhodou. Odkazuje na Fínsko, domov Santa Clausa a zároveň tiež vyjadruje, z akej krajiny zlato pochádza. Za zmienku tiež stojí, že minca bola vyrazená len pre Národnú Pokladnicu a tak ju ako jediní na Slovensku ponúkame.

Minca plní bohumilé poslanie, časť výťažku z predaja tejto vianočnej mince putuje do "Santa Claus Fundation", teda do "Nadácie Santa Clausa" a bude použitý na nákup vianočných darčekov pre deti v núdzi po celom svete.

Objednávkou získate:

Drevený box s logom Santa Claus Fundation a originálny list od Santa Clausa

  • 3,11 gramov rýdzeho zlata (Au 999/1000)
  • Istotu veľmi nízkej limitácie, len 1000 kusov
  • Najvyššiu kvalitu razby (Proof)
  • Originálny list od Santa Clausa
  • Certifikát autentickosti
  • Drevený box s logom Santa Claus Fundation

Ak stále uvažujete o štýlovom vianočnom darčeku, alebo chcete svoju zbierku rozšíriť o kúsok, ktorý len ťažko zostane na dne šuplíku - rozprávkovo krásna vianočná minca je tou správnou voľbou!

Vianoce sú kresťanské sviatky narodenia Ježiša Krista. Hlavný sviatok (Narodenie Ježiša Krista čiže Prvý sviatok vianočný) pripadá na 25. decembra. Predchádza mu doba adventná, čo je obdobie štyroch nedieľ pred vianočnými sviatkami, a Štedrý deň (24. december) ako príprava na vlastný sviatok. Prvé zmienky o kresťanskom slávení Vianoc pochádzajú z 2. storočia, pevný dátum 25. decembra je doložený zo 4. storočia z Ríma. V 20. a 21. storočí sa Vianoce v mnohých krajinách chápu predovšetkým ako sviatky pokoja, rodiny a lásky.

Náboženský obsahom kresťanských Vianoc je oslava narodenia Ježiša Krista v Betleheme. Okolnosti Ježišovho narodenia sa často znázorňujú na vianočných jasličkách (betlehemoch), ktoré rozvíjajú stručné príbehy z Nového zákona, z evanjelia podľa Lukáša a podľa Matúša. Podľa Matúšovho evanjelia bola znamením Ježišovho narodenia hviezda (kométa).

K Vianociam sa viažu najrôznejšie tradície, z dávnych ľudových zvykov a tradícií sa mnohé dochovali doteraz a sú dodržiavané v slovenských rodinách. Je to predovšetkým zdobenie stromčeka, v mnohých prípadoch ale aj čečiny a imela, pečenie vianočného pečiva a neskôr na Štedrý večer rozkrojovanie jabĺk alebo rybia šupina v peňaženke. Ďalej sú to napríklad jasličky (betlehem) alebo spievanie vianočných kolied a mnohé ďalšie. Niektoré z týchto tradícií pochádzajú už z predkresťanských dôb a súvisia s oslavou slnovratu, ktorý na tieto dni tiež pripadá.

Ako je známe, s obdobím Vianoc je úzko spätý aj Santa Claus (slovensky ako svätý Mikuláš alebo Otec Vianoc), ktorý sa stará o rozdávanie darčekov všetkým dobrým deťom. K Santa Clausovi neodmysliteľne patria sane s darčekmi, ktoré sú ťahané sobmi. Pôvodne bol svätý Mikuláš zobrazovaný v biskupskom rúchu. Dnešný Santa Claus je väčšinou zobrazovaný ako silnejší, veselý, bielofúzi muž nosiaci červenú čiapku s bielym lemom a je v červeno-bielom oblečení.

Na Slovensku, v Čechách a v niektorých ďalších krajinách má na starosti rozdávanie darčekov Ježiško.

Áno, objednávam si mincu Veselé Vánoce v 1/10 rýdzeho zlata za cenu € 399 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze zlato (999/1000)
Priemer:
18 mm
Hmotnosť:
3,11 g
Kvalita:
Najvyššia mincová
Nominálna hodnota:
5$
Krajina pôvodu:
Niue
Rok emisie:
2020
Limitácia:
1000