Národná Pokladnica vám teraz mimoriadne ponúka pamätnú mincu, ktorá pripomína mimoriadnu udalosť  – 90. výročie vyrazenia mince Double Eagle (dvojitý orol), ktorá sa v roku 2002 stala najcennejšou mincou na svete.  

REVERZ AVERZ

Liberty, americký orol

a nápis IN GOD WE TRUST (V Boha veríme)

Znak emitenta - Gibraltár

Darček - zlatá bankovka US Dollar

Zlatú mincu dostanete vloženú do unikátneho zberateľského obalu. Ako darček získate navyše originálnu americkú bankovku One US Dollar - parciálne zušľachtenú rýdzim zlatom!

Darček - bankovka US Dollar
Špecifikácia
Kov:
Rýdze zlato 999/1000
Priemer:
11 mm
Hmotnosť:
0,50 g
Kvalita:
Leštené razidlo
Nominálna hodnota:
1/25 crown

Americký sochár Augustus Saint-Gaudens navrhol motív dvadsaťdolárových zlatých mincí emitovaných v prvej tretine 20. storočia (1907-1933). Ohlas medzi zberateľmi získali pod názvom Double Eagle (dvojitý orol).

Vtedajší prezident Spojených štátu amerických Franklin D. Roosevelt, v snahe zmierniť hospodársku kríze, roku 1933 oznámil, že zlaté mince prestávajú byť oficiálnym platidlom USA. Týchto dvadsaťdolárových zlatých mincí
bolo pôvodne v roku 1933 vyrazené takmer pol milióna kusov, ale dnes sa vie o existencii iba 13 exemplárov. Všetky ostatné boli roztavené v rámci stratégie odklonu
Spojených štátov amerických od zlatej meny a stabilizácia americkej ekonomiky.

Len jedna mince je legálne v súkromných rukách; všetkých zvyšných 12 exemplárov Double Eagle z roku 1933 zostáva vo vlastníctve vlády USA. V roku 2002 bola jedna z mincí na aukcii predaná za rekordnú čiastku 7 590 000 dolárov a stala sa tak najcennejšou zlatou mincou sveta.

Áno, objednávam si zlatú mincu Výročie mince Double Eagle za cenu 129,95  (+ 5,95 € poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.