Predstavujeme Vám výnimočnú dolárovú mincu s vyobrazením Tutanchamóna, najslávnejšieho faraóna sveta!

Pamätná minca je zušľachtená dvoma kovmi; rýdzim zlatom a čiernym niklom. Táto špecifikácia výrečne charakterizuje atmosféru starého Egypta a navyše ju v ponuke Národnej Pokladnice nájdete úplne prvýkrát.

Priemer mince dosahuje úctyhodných 44 mm a hmotnosť odpovedá 37 g. Celosvetová limitácia je len 9 999 exemplárov. Emisia je razená v najvyššej mincovej kvalite, teda v kvalite razby Proof.

  • Na reverze je vyobrazená Tutanchamónova posmrtná maska, jeden z najväčších pokladov, ktorý bol v egyptskom Údolí kráľov kedy objavený. Krycia maska a nápisy "Tutanchamón" a "Staroveký Egypt" sú zušľachtené rýdzim zlatom. V pozadí sa nachádzajú egyptské hieroglyfy, vyryté do čierneho niklu.
  • Dominantou averznej strany je portrét Alžbety II., kráľovnej britského spoločenstva a ďalej nominálna hodnota, rok a krajina, v ktorej bola minca vyrazená.

Objednávkou získate:

  • Mincu parciálne zušľachtenou niklom a rýdzim zlatom
  • Záruku Najvyššej mincovej kvality (Proof)
  • Istotu Striktnej limitácie, 9999 ks

Mince sú opatrené ochrannými numizmatickými kapsľami a poskladané do tematické rozkladacie kazety s vyobrazením Panny Márie. S otvorenou kazetou môžete mince štýlovo vystavovať.

Tutanchamón bol najmladším pochovaným kráľom v egyptskom Údolí kráľov. Hoci jeho bytie na pozemskej pôde neprinieslo nič prevratného, je teraz Tutanchamón celkom iste najslávnejším faraónom na svete.

Jeho hrobka bola objavená v roku 1922 britským archeológom Howardom Carterom. Ide o posledný, 62. objav v slávnom Údolí kráľov. Niekoľkočlenná hrobka, kde faraónovo telo spočívalo, bola zaplnená cennosťami, umeleckými dielami, zlatými šperkami, ale aj vecami dennej potreby. Objavené poklady zaplnili dvanásť výstavných hál múzea v Káhire.

Áno, objednávam si mincu Tutanchamón za cenu € 44,95 (+ € 4,99 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Základný kov zušľachtený čiernym niklom a rýdzim zlatom
Priemer:
44 mm
Hmotnosť:
37 g
Kvalita:
Najvyššia mincová kvalita
Nominálna hodnota:
1 $
Krajina pôvodu:
Šalamúnove ostrovy
Rok emisie:
2019
Limitácia:
9 999 ks