Legendárna loď snov Titanic inšpirovala množstvo kníh, článkov a filmov vrátane filmu „Titanic“ z roku 1997 s Kate Winslet a Leonardom DiCapriom v hlavných úlohách, pričom rok 2022 je tiež oslavou 25. výročia slávneho sfilmovania.

Pred potopením bol Titanic preslávený svojim mimoriadnym dizajnom a krásou a predstavoval tak ultimátnu loď snov. My Vám túto legendu predstavujeme v podobe mince, ktorú mali na palube stovky cestujúcich Titanicu.

Tento rok oslavujeme 110. výročie potopenia slávneho parníka Titanic, preto sme najnovšie do ponúk Národnej Pokladnice zaradili túto historickú mincu. Táto bronzová britská minca z roku 1912 vydaná kráľom Jurajom V. je vo veľmi dobrej kvalite zachovalosti. S najikonickejším zobrazením Britannie, sediacej na pobreží. Uložená v exkluzívnom balení, ktoré je limitované 1000 kusmi vrátane Certifikátu autentickosti a kartou s príbehom mince.

Objednávkou získate:

  • Historickú mincu starú viac ako 100 rokov
  • Mincu vo veľmi dobrej kvalite zachovalosti
  • Exkluzívne balenie, limitované 1000 kusmi
  • Certifikát autentickosti a kartu s príbehom mince

Oslávte spolu s touto prekrásnou historickou mincou 110. výročie potopenia legendárneho Titanicu. Lodi, ktorá sa bude vždy spájať s tragédiou, ale príbehy cestujúcich v nás budú rezonovať navždy!

Titanic stroskotal už počas svojej prvej plavby; 14. apríla 1912, 20 minút pred polnocou sa kvôli vysokej rýchlosti, zlému kurzu a nevhodným svetelným podmienkam stretol s ľadovcom. Necelé tri hodiny potom klesal ku dnu. Zlá bola aj organizácia záchranných prác a zároveň aj nedostatok a zastaranosť záchranných člnov. Nakoniec počas nešťastia prišlo o život viac ako 1500 cestujúcich a posádky, medzi ktorými boli aj jedni z najbohatších ľudí sveta a slávne osobnosti. Na základe tejto tragédie došlo k zmenám v bezpečnosti lodnej dopravy.

Prvé snahy o nájdenie vraku lode sa objavili čoskoro po jeho potopení. V mieste, kde sa Titanic potopil, hĺbka dosahuje približne štyri kilometre. To bolo na vtedajšiu úroveň techniky príliš. V roku 1980 sa o jeho nájdenie snažil Jack Grimm, multimilionár z Texasu, ale opäť neúspešne. Nasledoval ho geológ Robert D. Ballard, ktorý ako prvý objavil v roku 1985 vrak parníka. Keďže je Titanic veľmi poškodený koróziou, nebol zatiaľ vyzdvihnutý z hlbín oceánskeho dna. Hrozí totiž, že pri zdvíhaní by sa mohol rozpadnúť na kusy, a to aj vďaka mnohým baktériám, ktoré na vrak pôsobia.

Áno, objednávam si historickú bronzovú Penny mincu za cenu 19,95 € (+ 4,99 poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu.Spoločne s mincou obdržím navyše Certifikát autentickosti a mincový rám ako darček. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Bronz
Priemer:
31 mm
Hmotnosť:
9,40 g
Kvalita:
VF
Nominálna hodnota:
1 Penny
Krajina pôvodu:
Veľká Británia
Rok emisie:
1912
Limitácia balenie:
1 000 ks