Oslávte 170. výročie narodenia Tomáša G. Masaryka

Limitovaná pamätná medaila z 1 kg rýdzeho striebra!

Je pre nás potešením predstaviť Vám prekrásnu pamätnú medailu vyrazenú pri príležitosti 170. výročia narodenia Tomáša G. Masaryka. Medaila bola exkluzívne vytvorená vo spolupráci s českou pobočkou pre tých najnáruživejších zberateľov!

Výročná strieborná medaila má priemer mimoriadnych 100 mm a bola vyrazená do rýdzeho striebra 999/1000. Obsahuje 1 kilogram tohto vzácneho kovu. Jedinečnosť tohoto pamätného exempláru je zdôraznená unikátnym číslom, ktoré sa nachádza na hrane každej medaily, a ktoré súčasne potvrdzuje jej extrémne nízku limitáciu iba 170 strieborných exemplárov pre celý svet. Numizmat je spracovaný v najvyššej kvalite ražby a razený špeciálnym lešteným razidlom. Navyše vďaka vysokému reliéfu medaily môžete obdivovať každý detail.

Na reverze medaily sa nachádza opisný text v hornej i spodnej časti, doplnený o plody národného stromu Česka i Slovenska. Dominantou tejto strany je typická skratka Masarykovho mena s dátumom narodenia a dátumom razby medaily. Tento text lemujú listy lipy srdcovitej. Na averze medaily je vyobrazená podobizeň prvého československého prezidenta, hľadiaceho vpred. V tvári sú zvýraznené jeho typické poznávacie znamenia, fúziky a okrúhle okuliare, vďaka ktorým je nezabudnuteľný. Poslednou bodkou je klasický klobúk, oblek a viazanka, ktorú profesor nosieval. Zaujímavým detailom je podpis prezidenta na jeho ľavom ramene.

Jedinou autorkou tejto emisie, averznej aj reverznej strany, bola výtvarníčka a medailérka Irena Hradecká, DiS. Vyštudovala VOŠ v Jablonci nad Nisou. Jej prácu ste mohli vidieť napríklad aj na minci od Českej Národnej Banky, ktorú vydala pri príležitosti 75. výročia operácie Anthropoid v roku 2017.

Rezeváciou získate:

  • 1 000 gramov rýdzeho striebra 999/1000
  • Extrémne nízku limitáciu – iba 170 symbolických kusov pre celý svet
  • Impozantný priemer 100 mm
  • Individuálne číslovanie na hrane
  • Najvyššiu kvalitu razby, leštené razidlo
  • Elegantnú drevenú kazetu vrátane Certifikátu autentickosti

Exkluzívne len v ponuke Národnej Pokladnice!

Tomáš Garrigue Masaryk sa narodil 7. marca 1850. Pochádzal z národnostne zmiešanej rodiny. Otec, slovenský kočiš pracujúci na panskom statku a matka, kuchárka nemeckej národnosti. Tomáš bol najstarším z piatich súrodencov, avšak dospelosti sa dožili iba bratia Ludvík a Martin. Počas štúdia na filozofickej fakulte v Lipsku sa zoznámil s Charlottou Garrigue, dcérou newyorského podnikateľa, s ktorou sa neskôr oženil a z úcty k nej a jej rodine prijal jej priezvisko a pridal ho k svojmu menu.

Počas prvej svetovej vojny odišiel Masaryk do Ženevy, aby tu zviditeľnil český národ a presvedčil šatníkov európskych veľmocí o potrebnosti a užitočnosti samostatného českého štátu. Neskôr spolu s Eduardom Benešom odišiel do Francúzska, kde sa k ním pripojil Milan Rastislav Štefánik a vďaka tomuto spojeniu nakoniec vznikol spoločný česko-slovenský štát.

Snaha Masaryka a jeho spolupracovníkov bola nakoniec korunovaná úspechom a Česko-Slovensko bolo dňa 28. októbra 1918 uznané samostatným štátom. Masaryk bol následne 14. novembra 1918 zvolený prvým prezidentom novo vzniknutej krajiny. V máji 1934 ním bol zvolený po štvrtýkrát a naposledy. 14. decembra 1935 abdikoval zo zdravotných dôvodov a zostal na zámku v Lánoch, kde v septembri 1937 zomrel. Ešte za jeho života bol prijatý zákon „Masaryk sa zaslúžil o štát“, známy tiež ako Lex Masaryk. Za zásluhy o štát mu parlament udelil titul „Prezident Osloboditeľ“ a celkom sedemnásťkrát bol navrhnutý na Nobelovu cenu mieru.

Áno, objednávam si kilogramovú striebornú medailu 170. výročie narodenia Tomáša G. Masaryka za cenu € 2 790 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, medaila bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Hmotnosť:
1 kg (1000 gramov)
Priemer:
100 mm
Kvalita:
Najvyššia kvalita razby, leštěné razidlo
Limitácia:
170 kusov pre celý svet
Rok emisie:
2020
Emitent:
Národní Pokladnice