Averz mince

Jedinečné mince s názvom Sovereign predstavujeme už niekoľko rokov. Jedná sa o jedny z najžiadanejších a najcennejších numizmatov sveta, z ktorých tie prvé boli vyrazené už v 15. storočí. Až donedávna sme boli zvyknutí na výhradne zlaté Sovereigny. Keď však v roku 2019 debutoval na našom trhu (exkluzívne prostredníctvom Národnej Pokladnice) prvý strieborný Sovereign, zahájil novú éru ikonickej mince!

Krása strieborných „panovníckych“ mincí najlepšie vynikne v kompletnej Sovereign sade. Až pri pohľade na celkom 5 mincí z rýdzeho striebra 999/1000 uložených vedľa seba odhalíte celistvosť a myšlienku. Je celkom neskromne považovaný za „jeden z najlepších mincových návrhov v histórii“. Pôvodný design pochádza od Jeana Baptista Merlena a vydával sa za vlády kráľa Juraja IV. Tento panovník bol korunovaný v roku 1821, minca vydaná o 200 rokov neskôr tak tento akt pripomína a oslavuje.

AVERZ REVERZ
Podobizeň kráľovnej Alžbety II. od Rafaela Makloufa s latinským nápisom; ELIZABETH II DEI GRA REGINA GIBRALTAR (Alžbeta II., z Božej milosti kráľovná Gibraltáru). Všetkých päť mincí je vyrazených v najvyššej kvalite lešteným razidlom (Proof) a necháva tak vyniknúť motív na povrchu vyleštenom do zrkadlového jasu. Líšia sa však váhou a veľkosťou. Zobrazuje kráľovský znak so štítom rozdeleným do piatich dielov spájajúcich znaky Veľkej Británie, Írska, Škótska, Hanoveru a Brunšvigu. Tri najväčšie mince majú znak obklopený nápisom BRITANNIARUM REX FIG: DEF:, čo v preklade znamená „Kráľ všetkých Britov, Obranca viery“.

Sada mincí Sovereign v rýdzom striebre

Všetkých päť mincí je vyrazených v najvyššej kvalite lešteným razidlom (Proof) a necháva tak vyniknúť motív na povrchu vyleštenom do zrkadlového jasu. Líšia sa však váhou a veľkosťou.

Objednávkou získate:

  • Celkom 5 mincí s celkovou hmotnosťou 69,87 g rýdzeho striebra
  • Záruku najvyššej mincovej kvality
  • Istotu nízkej Limitácie, len 4999 sád
  • Elegantnú čiernu kazetu a Certifikát autentickosti

Sada je bezpečne uložená v elegantnej drevenej kazete spoločne s Certifikátom autentickosti, ktorý potvrdzuje vyššie uvedené parametre.


  1. ¼ Sovereign má priemer 13,5 mm, hmotnosť 1,99 g
  2. ½ Sovereign má priemer 19,3 mm, hmotnosť 2,99 g
  3. „full“ Sovereign má tradičný priemer 22,05 mm a hmotnosť 7,98 g
  4. „double“ Sovereign je 28,4 mm veľký a váži 15,97 g
  5. Päťnásobný Sovereign má priemer 36,02 mm a hmotnosť 39,94 g

Bohatá história a znak prestíže. Sovereign môžeme preložiť ako suverén alebo aj panovník. Sovereigny sú dnes považované za kráľa numizmatických zbierok. Pred viac ako 500 rokmi plnili tieto mince predovšetkým reprezentatívnu funkciu. Prvú kráľovskú mincu s priezviskom Sovereign nechal podľa vzoru európskych zlatých mincí vyraziť Henrich VII. Tudorovský, aby zvýšil prestíž a moc svojho rodu. Reprezentatívny charakter numizmat nikdy nestratil. Pôvodnú mincu zdobila podobizeň panovníka a heraldický znak Anglicka obklopený ružou, ktorý bol znakom dynastie Tudorovcov. Razba britských sovereignov prebiehala do roku 1604, nasledovala dvojstoročná prestávka a znovu obnovená bola až v roku 1817 za panovania kráľa Juraja III.

Áno, objednávam si Sadu 5 mincí Sovereign v rýdzom striebre za cenu 399 € (+ 4,99 poštovné a balné). Cenu je možné uhradiť naraz alebo vo forme 2 bezúročných mesačných splátok, 2x 199,50 € (+ 4,99 € poštovné a balné). Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Sada 5 mincí:
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
13,5 mm, 19,3 mm, 22,05 mm, 28,4 mm, 36,02 mm
Hmotnosť:
1,99 g, 3,99 g, 7,98 g, 15,97 g, 39,94 g
Kvalita:
Najvyššia mincová kvalita
Nominálna hodnota:
1/4, 1/2, 1, 2, 5 Sovereign
Krajina pôvodu:
Gibraltar
Rok emisie:
2021
Limitácia:
4 999 ks