Nová minca v našej ponuke prináša aj nový rozmer. Snívali ste už o mince, ktorá nebude vyzerať ako minca, ale napríklad ako pyramída? My Vám tento zdanlivo neuskutočniteľný sen, prinášame v rýdzom striebre 999/1000 zušľachtený ďalším drahým kovom, 24 karátovým zlatom. Toto jedinečné umelecké dielo je naozaj minca a aby bola čo najviac podobná pyramíde Khafre má 3D tvar.

Rozmery mince sú 36 x 36 x 30,2 mm s hmotnosťou 5 uncí čistého striebra v kvalite Antique finish a jedinečným mincovým 3D tvarom, ktorý spodobňuje Khafreovu pyramídu. Tá stvárňuje na svojich štyroch stranách jej staviteľa faraóna Khafre, veľkú Sfingu, boha slnka Ra a boha smrti Anubisa.

Khafreova pyramída stojí blízko Gízy. Svojou veľkosťou sa podobá známej Cheopsovej pyramíde, s ktorou je často zamieňaná. Základňa pyramídy meria 215,25 metrov a na výšku má 136,4 metrov. Pyramída patrí medzi tie menej prepracovanejšie; škáry medzi blokmi sú širšie a obloženie pyramídy sa zachovalo iba pod vrcholom.

Rezervácií získate:

  • 5 uncí čistého striebra
  • Mincu zušľachtenou 24-karátovým zlatom
  • Exkluzívny limitáciu - 750 kusov
  • Numizmatickej majstrovské dielo!
  • Tematickú kazetu, taktiež v tvare pyramídy!

Nový rozmer v numizmatike a zberateľstvo prináša toto umelecké 3D dielo, ktoré bude skutočnou perlou Vašich zbierok!

Khafreova (Rachefova) pyramída stojí blízko Gízy. Svojou veľkosťou sa podobá známej Cheopsovej pyramíde, s ktorou je často zamieňaná a opticky sa dnes zdá vyššia. Ide ale len o klam, ktorý spôsobuje jej vhodné umiestnenie na vyvýšenom podklade spolu v kombinácii so strmým sklonom stien. Základňa pyramídy meria 215,25 metrov (Cheopsova pyramída má 230,38 metrov) a na výšku má 136,4 metrov (Cheopsova pyramída 138,8 metrov). Pyramída patrí medzi tie menej prepracovanejšie; škáry medzi blokmi sú širšie a obloženie pyramídy sa zachovalo iba pod vrcholom.

Hrobka bola vybudovaná pre egyptského kráľa Rachefa (čiže Chafreho, Chafrena). Pohrebná komora sa nachádza pod povrchom a je vytesaná do skalného podložia. Okolo pyramídy je komplex stavieb, ktorému dominuje obrovská socha Veľkej sfingy, teda ležiaceho leva s hlavou panovníka.

Veľká sfinga je unikátna najmä kvôli svojim rozmerom. Je 74 m dlhá, 19 m široká a 21 m vysoká. Egyptológovia vedú spory o jej starobe. Mnohí z nich veria, že jej história siaha do 3. tisícročia pr. N. L., kedy vládla 4. dynastia a jej hlavou bol práve Rachef alebo Cheops. Na druhej strane sa ale objavujú na Sfinge stopy po vodnej erózii, ktorá v Egypte prebehla medzi rokmi 15 000 - 7 000 pr. N. L. Ak je toto tvrdenie, ktoré je podložené aj starobou puklín, pravda, socha Sfingy je ešte o tisíce rokov staršia.

Rachef bol piaty egyptský faraón 4. dynastie, ktorý vládol približne v rokoch 2472-2448 pr. N. L. Bol synom Cheopsa a kráľovnej Henutsen. Mal niekoľko súrodencov, najznámejším bol pravdepodobne Radžedef, ktorý zabil svojho staršieho brata, ktorý mal nárok na trón a za ženu pojal jeho manželku, čím legalizoval svoje nástupníctvo. Faraón Rachef mal niekoľko manželiek, medzi ktorými boli aj jeho polovičná sestra Chamerernebtej I. alebo Meresanch III. Menkaure, jeden z jeho synov, sa neskôr stal faraónom a nechal si postaviť najmenšiu pyramídu v Gíze.

O vláde faraóna Rachefa toho príliš nevieme. Historici sa však prikláňajú k tomu, že bol podobným vládcom ako jeho otec: neobmedzený despota s pevnou vládnucej štruktúrou. Jeho sídlom bolo mesto Memfis (vtedajšie hlavné mesto Egypta, juhozápadne od dnešnej Káhiry). Počas svojej vlády postavil Rachef niekoľko výnimočných stavieb.

Áno, objednávam si zlatú mincu v tvare tehličky pyramídy € 650 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do 30. mája 2021 alebo do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov mince:
Striebro 999/1000
Zušľachtenie:
24-karátové zlato
Rozmer:
36 x 36 x 30,2 mm
Hmotnosť:
155,5 g
Kvalita:
Antique finish
Nominálna hodnota:
250 DJF
Krajina pôvodu:
Djibouti
Rok emisie:
2021
Limitácia:
750 kusov