Viete, ako sa volá bohyňa múdrosti, vojny a stratégie? Táto ochrankyňa práva a spravodlivosti je takmer vždy sprevádzaná sovou ako symbolom múdrosti a ostražitosti. Áno, je to Aténa so svojim čarovným štítom Aegis.

Jedinečná a prísne limitovaná minca (len 999 kusov) s nádherne prepracovaným antickým motívom sa volá Štít bohyne Atény. Mincovým kovom rýdze striebro (Ag 999/1000), hmotnosť má 2 trójske unce a priemer 38,61 milimetra. Emisia je spracovaná vo veľmi zaujímavom starobylom vzhľade zvanom antique finish.

  • Na reverze uvidíte kompozíciu tvorenú dominantným portrétom čarovného štítu, zvaného Aegis a grécku bohyňou Atény. Krásna Aténa je vo vzpriamenom postoji, majestátna. Na sebe má rúcho, na hlave prilbicu a v ľavej ruke drží trojzubec. Štít je lemovaný hadmi a uprostred je podobizeň Medúzy, presnejšie povedané jej uťatá hlava.

  • Averz mince tradične zdobí portrét britskej kráľovnej Alžbety II. Od dizajnéra Ian Rank-Broedleyho. Ďalej rok a krajinu vydania, rovnako aj nominálnu hodnotu mince.
Štít bohyne Atény na striebornej minci

Dokonalé zvýraznenie aj tých najmenších detailov reverzu umožňuje vyvýšený reliéf, ktorý bol dosiahnutý vďaka využitiu technológie Smartminting. Tento moderný spôsob razby umožňuje umelecké 3D prevedenie dokonale prepracovaného motívu vrátane najmenších detailov.

Rezerváciou mince získate:

  • 2 unce rýdzeho striebra (999/1000)
  • Záruku kvality prevedenia antique finish s veľmi vysokým reliéfom
  • Istotu nízkej limitácie - len 999 kusov
  • Certifikát autentickosti
  • Originálnu tematickú kazetu pre bezpečné uložení

Aténa,

jedna z najmocnejších bohýň starovekého Grécka, stala sa bohyňou múdrosti, práva, umenia, spravodlivej vojny, a tiež ochrankyňou života v mieri. Podľa starých bájí a povestí bol otcom Atény Zeus a jej matkou Titánka Métis. Krátko po svojom narodení sa Aténa stala najobľúbenejšou Diovou dcérou. Zeus sa s ňou rád rozprával, nič pred ňou neskrýval, vždy jej vo všetkom vyhovel. Aténa si jeho priazeň veľmi vážila a neustále bola v jeho blízkosti.

Vďaka ochrankyni života v mieri, Aténe, žili mnohí ľudia v blahobyte a mnohé mestá prosperovali. Okrem toho chránila deti aj chorých. Na rozdiel od boha zúrivej vojny Áresa, bola Aténa bohyňou múdro a rozvážne vedenej vojny, vždy končiacej víťazstvom, ovládala umenie bojovej taktiky a stratégie. O jej radu pred bitkami prosili múdri náčelníci a významní vojvodcovia. Stala sa ochrankyňou mesta Atény, obyvateľom Atén darovala olivu. Bola aj zakladateľkou a ochrankyňou gréckeho poľnohospodárstva. Ochraňovala aj umenie a umelecké práce, naučila ženy priasť a tkať, pomáhala staviteľom chrámov, mužov naučila zlatnícke, kováčske a farbiarske remeslo. Vynašla pluh, hrable, uzdu, loď aj vojnový voz či hlinený hrniec, trúbku a flautu.  

Revolučná technológia smartminting ©

Revolučná technológia Smartminting ©, umožňuje razbu výrazne vyšších reliéfov (a tým zvýraznenie a prekreslenie aj tých najmenších detailov mince) pri zachovaní štandardnej hmotnosti numizmatu. Táto technológia výrazne posúva hranice modernej numizmatiky a stanovuje nové štandardy a špecifikácie.

Áno, objednávam si striebornú mincu Štít bohyne Atény za cenu € 359 + € 4,99 poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, medaila bude hradená pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, medailu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola medaila zakúpená. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach).

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Rýdze striebro 999/1000
Priemer:
38,61 mm
Hmotnosť:
2 oz (62,2 g)
Kvalita:
Antique finish
Nominálna hodnota:
10$
Krajina pôvodu:
Cookove ostrovy
Rok emisie:
2018
Limitácia:
999 ks