Predstavujeme Vám legendárnu zlatú Sovereign mincu, ktorá bola vyrazená do rýdzeho zlata 999/1000 v najvyššej mincovej kvalite - lešteným razidlom. Táto technika necháva vyniknúť motív na povrchu vyleštenom do zrkadlového jasu. Dizajn tejto mince pre rok 2021 je veľmi ojedinelý, nielen že je to najprepracovanejšia reverzná strana Sovereignu vôbec, táto minca je aj veľkolepým zakončením celej Sovereign cesty, ktorú navrhla svetoznáma umelkyňa a priama príbuzná Benedetta Pistrucciho, Angela Pistrucci.

Táto Sovereign cesta začala rokom 2017, kedy Angela Pistrucci navrhla odlišnú interpretáciu originálu a každý ďalší rok vznikol nový Sovereign dizajn, ktorý po celý čas rozprával svoj príbeh. Napríklad návrh z roku 2019 rozpráva o ceste sv. Juraja do dračieho brlohu a jeho pripravenosť k boju. O rok neskôr vyobrazuje draka, ktorý je nad sv. Jurajom, ktorý sa bráni svojim štítom.

  • Averz mince nesie portrét britskej panovníčky Alžbety II. Autorom je mladý talentovaný rytec Britské kráľovskej mincovne Jody Clark. Na portrét je kráľovná vyobrazená s kráľovským diamantovým diadémom, ktorý mala na hlave v deň svojej korunovácie.
  • Reverz Sovereign nesie jedinečný obraz svätého Juraja, patróna Anglicka, pri pokorení draka

Angela Pistrucci príbeh Sv. Juraja zakončila veľkolepo na tejto minci pre rok 2021, kedy sv. Juraj draka konečne premohol! Minca z 22-karátového zlata detailne rozpráva koniec tohto svetoznámeho numizmatické príbehu.

Objednávkou mince získate:

  • Mincu z 22-karátového zlata
  • Detailne prepracovaný Sovereign design
  • Design od známej medailérky Angely Pistrucci
  • Mincu s nízkou limitáciou - len 9 999 kusov
  • Certifikát autentickosti

Numizmat ktorý ukončuje 5-ročnú cestu navrhnutú známou dizajnérkou Angelou Pistrucci, doslova víťazí nad zlom, pretože svetoznámy drak zo Sovereigna bol konečne pokorený.

Áno, objednávam si zlatú 1/4 Sovereign mincu za cenu € 399 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 30 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, minca bude hradená pri odbere dobierky poštovému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, mincu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bola minca zakúpená. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Zlato 916,70/1000
Priemer:
13,5 mm
Hmotnosť:
1,99 g
Kvalita:
Proof
Nominálna hodnota:
1/4 Sovereign
Krajina pôvodu:
Gibraltár
Rok emisie:
2021
Autorka:
Angela Pistrucci
Limitácia:
9 999 kusov