Unikátna sada legendárnych strieborných Sovereignov

Strieborný Sovereign prvýkrát zušľachtený Fairmined zlatom v limitovanej sade!

Predstavujeme Vám sadu legendárnych mincí Sovereign, ktoré boli vyrazené do rýdzeho striebra 999/1000 v najvyššej mincovej kvalite - lešteným razidlom. Táto technika necháva vyniknúť motív na povrchu vyleštenom do zrkadlového jasu.

Jedna z mincí tohto setu, jeden Sovereign, je dokonca parciálne zušľachtená rýdzim Fairmined zlatom (999/1000), ktoré tiež môžete poznať pod pojmom férovo vyťažené zlato. Mince v tejto sade sa líšia svojou váhou a hmotnosťou. Celková hmotnosť sady je 69,87 gramov. Nižšie uvádzame špecifikácie jednotlivých mincí:

1. ¼ Sovereign má priemer 13,5 mm, hmotnosť 1,99 g
2. ½ Sovereign má priemer 19,3 mm, hmotnosť 2,99 g
3. Jeden Sovereign má tradičné rozmery 22,05 mm 7,98 g + plátovanie Fairmined zlatom 999/1000
4. Dvojitý Sovereign je 28,4 mm veľký a 15,97 g ťažký
5. Päťnásobný Sovereign má priemer 36,02 milimetrov a váži 39,94 gramov

Pôvodným autorom námetov Sovereignov je Benedetto Pistrucci, vtedajší hlavný rytec Britskej kráľovskej mincovne, brilantné a temperamentný Talian. Rímsky rodák Pistrucci študoval umenie v Ríme, Neapole a Bologni a po štúdiách sa venoval tvorbe portrétov v Taliansku a vo Francúzsku. V roku sa 1815 presťahoval do Londýna, kde začal pracovať pre Kráľovskú mincovňu a vypracoval sa až na hlavného rytca Britskej kráľovskej mincovne. Nový dizajn všetkých strieborných mincí zo sady, ktorú sme pre Vás exkluzívne získali, spracovala jeho priama príbuzná Angela Pistrucci.

Teraz by sme Vám radi, oznámili pár informácií o certifikovanom Fairmined zlate, ktoré nazývame tiež Férovým zlatom. Táto certifikácia zlata od základu mení celý systém nezodpovednej ťažby. V ťažobných lokalitách Južnej Ameriky, Afriky alebo napríklad Ázie je ťažba zlata často jedinou možnou obživou. Ľudia často pracujú v nevyhovujúcich pracovných podmienkach za menej ako minimálnu mzdu. Proti tomuto bezpráviu bojuje Aliancia ARM, ktorá poskytuje malým banským spoločnostiam certifikáciu, ktorá je garanciou zodpovednosti k svojim baníkom.

Rezerváciou súpravy získate:

  • Päť Sovereignov razených do rýdzeho striebra 999/1000
  • Striktnú limitáciu - len 4 999 sád pre celý svet!
  • Parciálne zušľachtenie rýdzim Fairmined zlatom 999/1000
  • Elegantnú kazetu a Certifikát autentickosti

Celá strieborná súprava je bezpečne uložená v elegantnej kazete spoločne s Certifikátom autentickosti, ktorý potvrdzuje všetky vyššie uvedené parametre. Staňte sa hrdým vlastníkom unikátnej sady piatich Sovereignov, ktoré boli tento rok ešte len druhýkrát v histórii vyrazené do rýdzeho striebra 999/1000!

Sovereign, ako ho všetci poznáme, je z pohľadu histórie britská zlatá minca s nominálnou hodnotou jednej britskej libry, ktorá je zberateľsky veľmi obľúbená a žiadaná. Tradične sú tieto emisie razené v 22-karátovom zlate s priemerom 22,05 mm a váhou 7,98 gramov.

Prvýkrát bol Sovereign razený v roku 1489 za vlády kráľa Henricha VII. a vznikol podľa vzoru veľkých zlatých mincí - jeho úlohou bolo zvýšiť prestíž vládnúcemu rodu Tudorovcov. Od počiatku razby sa na minci vystriedali portréty mnohých panovníkov. Odtiaľ bol odvodený aj ich názov – Sovereign (v preklade suverénny panovník). Od základného Sovereignu boli odvodené aj jeho násobky a diely (štvrť Sovereign, pol Sovereign, dvojitý Sovereign, päťnásobný Sovereign). Zlatá minca Sovereign bola predstaviteľom systému zvaného monometalizmus, ktorý vznikol v 18. storočí na Britských ostrovoch. Ako už vyplýva z názvu, išlo o menový systém jedného kovu.

Razba britských Sovereignov prebiehala do roku 1604, potom nasledovala 200 ročná prestávka a opäť bola obnovená v roku 1817 za panovania kráľa Juraja III. Pri obnovenej razbe bol na averze znovu vyobrazený portrét panovníka a na reverz bol vyrazený jedinečný obraz svätého Juraja, patróna Anglicka, v boji s drakom. Autorom tohto nadčasového diela bol vtedajší hlavný rytec kráľovskej mincovne, Talian Benedetto Pistrucci. Jeho návrh sa stal legendárnym, a ten pri obnovení razby v modernej histórii oživila jeho mimoriadne talentovaná pokračovateľka rodu, úspešná a rešpektovaná dizajnérka a sochárka, Angela Pistrucci. Modernou interpretáciou opäť vyobrazila svätého Juraja na koni, ako bojuje s drakom – čo je motív aj našich dnešných mincí Sovereign.

Áno, objednávam si strieborný Sovereign set za cenu € 399 (+ 4,99 € poštovné a balné). Teraz neposielam žiadne peniaze. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Peniaze nezasielam dopredu, set bude hradený pri odbere dobierky poštovnému doručovateľovi. Nepodstupujem tým žiadne riziko, set môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. V takom prípade mi Národná Pokladnica s.r.o. vráti čiastku, za ktorú bol set zakúpený. Súčasťou zásielky bude aj Certifikát autentickosti a elegantné balenie. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Ponuka platí do vypredania zásob. Kompletné obchodné podmienky nájdete na www.narodnapokladnica.sk. Ako náš existujúci zákazník ste boli informovaní o spracúvaní Vašich osobných údajov našou spoločnosťou. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje a v našich všeobecných obchodných podmienkach.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
Kov:
Striebro 999/1000
Zušľachtenie:
Fairmined zlato 999/1000
Priemer:
13,5 / 19,3 / 22,5 / 28,4 / 36,02 mm
Hmotnosť:
1,99 / 3,99/ 7,98 / 15,97 / 39,94 g
Kvalita:
Proof
Nominálna hodnota:
¼, ½, 1, 2, 5 Sovereign
Krajina pôvodu:
Gibraltár
Rok emisie:
2020
Limitácia:
4 999 ks