Rok 2022 je oslavou 70. výročia nástupu britskej kráľovnej Alžbety II. na trón. K tejto veľkolepej oslave bolo vytvorené jedinečné numizmatické spojenie kráľovnej a sv. Juraja. Raphael Maklouf je oficiálnym návrhárom podobizne Jej Veličenstva a tiež autorom tretieho najnovšieho portrétu kráľovnej. Na oslavu jej jubilea bola k jej podobizni pridaná špeciálna mincová značka, ktorú nájdete iba na Sovereignoch roku 2022.

K tejto príležitosti bola vyhlásená oficiálna súťaž na svetoznámej škole umenia Zecca v Ríme. Víťazka, Lucrezia Delfini, nielen krásne reinterpretovala boj svätého Juraja proti drakovi, ale pridala aj novú postavu, princeznú. Tá bola dôvodom hrdinskej bitky svätého Juraja. Víťazný návrh sa stal vôbec prvým prípadom, keď je princezná v dizajne mince vyobrazená.

Táto jedinečná sada piatich Sovereignov z rýdzeho striebra 999/1000 prvýkrát vyobrazujúca princeznú bola vyrazená v najvyššej kvalite – Proof s exkluzívnou limitáciou iba 4 999 sad pre celý svet. Každá minca má rozdielnu nominálnu hodnotu, priemer aj gramáž.

Nominálna hodnota 1/4 Sovereign 1/2 Sovereign 1 Sovereign 2 Sovereign 5 Sovereign
Hmotnosť 1,99 g 3,99 g 7,97 g 15,97 g 39,94 g
Priemer 13,5 mm 19,3 mm 22,05 mm 28,4 mm 36,02 mm

Objednávkou získate:

  • Sadu 5 mincí z rýdzeho striebra 999/1000
  • Exkluzívnu limitáciu sady - iba 4 999 kusov pre celý svet
  • Najvyššiu kvalitu razby - Proof
  • Dizajn mincí navrhnutý mladou umelkyňou Lucréziou Delfini
  • Mincovú sadu so špeciálnou mincovou značkou
  • Elegantné balenie vrátane Certifikátu autentickosti

Túto mincovú sadu nájdete iba v ponuke Národnej Pokladnice. Neváhajte s objednávkou!

Sovereign je pôvodne britská zlatá minca s obvyklou nominálnou hodnotou jednej libry. Tradične sú emisie Sovereign razené do zlata 925/1000 s priemerom 22,05 mm a váhou 7,98 gramov.

Prvýkrát bol Sovereign vyrazený v roku 1489 za vlády kráľa Henricha VII. a vznikol podľa vzoru veľkých zlatých mincí. Išlo o zvýšenie prestíže vládnuceho rodu Tudorovcov. Od začiatku razby sa na minci vystriedali portréty mnohých panovníkov. Odtiaľ bol odvodený aj ich názov – Sovereign (v preklade suverénny panovník). Od základného Sovereignu boli odvodené aj jeho násobky a diely (štvrť Sovereign, pol Sovereign, dvojitý Sovereign, päťnásobný Sovereign).

Razba britských mincí Sovereign prebiehala do roku 1604 a bola opäť obnovená v roku 1817 za panovania kráľa Juraja III. Obnovená razba mala na svojom opäť portrét vládnuceho monarchu a na reverze bol vyobrazený jedinečný obraz svätého Juraja, patróna Anglicka, v boji s drakom.

Autorom tohto nadčasového diela bol vtedajší hlavný rytec kráľovskej mincovne, Talian Benedetto Pistrucci. Jeho návrh sa stal legendárnym. Modernú novodobú razbu teraz oživila jeho mimoriadne talentovaná pokračovateľka rodu, úspešná a rešpektovaná dizajnérka a sochárka, Angela Pistrucci. Modernou interpretáciou opäť vyobrazila svätého Juraja na koni, bojujúceho s drakom.

Áno, objednávam si sadu mincí z rýdzeho striebra Sovereign 2022 za cenu 469 € (+ 4,99 poštovné a balné). Spoločne so sadou dostanem navyše elegantné balenie s Certifi kátom autentickosti. Nepodstupujem tým žiadne riziko, sadu môžem vrátiť do 14 dní od doručenia zásielky. Pokiaľ bude moja rezervácia prijatá, bude mi najneskôr do 14 dní odoslaná poštou zásielka na moju adresu. Doručenie a platba budú realizované prostredníctvom dobierkovej zásielky Slovenskej pošty.

Táto ponuka je platná do vypredania zásob. Máte právo kedykoľvek ukončiť objednávku a nechať odstrániť svoje údaje z rezervačného zoznamu. Národná Pokladnica, s.r.o. si vyhradzuje právo zvýšiť čiastku poštovného a balného za podmienok uvedených vo Všeobecných obchodných podmienkach. Národná Pokladnica, s.r.o. vylučuje prijatie ponuky s dodatkom alebo odchýlkou v zmysle ustanovenia § 44 ods. 2 zákona č. 40/1964 Zb. Občianskeho zákonníka v znení neskorších predpisov. Všeobecné obchodné podmienky Národnej Pokladnice s.r.o. nájdete na www.narodnapokladnica.sk.

Národná Pokladnica pôsobí plne v súlade so všetkými predpismi pre predaj tovaru na diaľku. Pokiaľ si chcete tovar objednať, musíte byť starší ako 18 rokov. Predmetom Vašej objednávky je výhradne tu ponúkaný tovar. Tovar expedujeme najneskôr do 30 dní po prijatí objednávky. Produkt bude odoslaný v dokonalom novom stave, pokiaľ nie je uvedené inak (napr. historické či použité vzácne mince). Každú zásielku nám môžete prostredníctvom Slovenskej pošty a.s. zaslať späť. V prípade vrátenia už uhradenej zásielky Vám vrátime uhradenú fakturovanú čiastku v priebehu 30 dní. Reklamácie môžete podať písomne na adresu predávajúceho, emailom alebo telefonicky na zákazníckej linke. Postup riešenia pri reklamácii je popísaný na www.narodnapokladnica.sk.

Osobné údaje označené hviezdičkou* sú nevyhnutné na uzavretie a plnenie zmluvy o kúpe tovaru. Máme tiež záujem zasielať Vám ponuky našich tovarov (priamy marketing) vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Na vnútorné administratívne účely skupiny Samlerhuset, do ktorej Národná pokladnica, s.r.o. patrí, môžeme Vaše údaje zdieľať s ďalšími spoločnosťami v tejto skupine. Osobné údaje spracúvame prostredníctvom externých poskytovateľov služieb (sprostredkovateľov). Vaše osobné údaje môžu byť poskytnuté aj ďalším subjektom, napr. banke, súdom, daňovému úradu a pod. Máte právo požadovať od nás prístup k Vašim osobným údajom, ich opravu, vymazanie alebo obmedzenie ich spracúvania a ich prenos k inému prevádzkovateľovi. Máte právo namietať proti spracúvaniu údajov na účel priameho marketingu, profilovania a zdieľania údajov v skupine Samlerhuset. Akékoľvek otázky alebo námietky nám môžete oznámiť písomne, e-mailom alebo telefonicky. Máte tiež právo podať sťažnosť na Úrad na ochranu osobných údajov. Úplná informácia o spracúvaní osobných údajov je dostupná na www.narodnapokladnica.sk/osobne-udaje ako aj v našich všeobecných obchodných podmienkach, a týmto potvrdzujete, že ste sa s ňou oboznámili. Tiež potvrdzujete, že máte najmenej 18 rokov.

V prípade poskytnutia e-mailovej adresy (dobrovoľné) Vám môžu byť zasielané ponuky a obchodné informácie prostredníctvom elektronickej komunikácie. Ak o ponuky nebudete mať viac záujem, stačí nám to oznámiť.

Vyplnením telefónneho čísla dobrovoľne súhlasíte, že Vás môžeme telefonicky kontaktovať s ponukou našich tovarov počas 10 rokov, vrátane na základe profilovania Vášho nákupného správania. Váš súhlas môžete kedykoľvek odvolať, pričom to nebude mať vplyv na zákonnosť spracúvania údajov pred odvolaním súhlasu.

Špecifikácia
:
:
:
:
:
:
:
: